Euroopa filmikohvik V – „Toni Erdmann“

Maikuu Euroopa filmikohvik linastub erandkorras Vastseliina linnuses Euroopa päeva kogupereürituse raames. 

Laupäeval, 6. mail kell 18.00 on võimalik nautida eelmisel kevadel Cannes’is kriitikute ja publiku südamed võitnud meie aja komöödiat „Toni Erdmann“ (Saksamaa, Austria 2016). Filmi räägib kuidas perekonnasuhted muutuvad ja meid mõjutavad vananevas ja konkureerimist täis ühiskonnas. Film ei paku lihtsaid vastuseid, vaid kutsub meid üles otsima ja leidma seda, mida tuleb kaitsta ja hoida. Sakslanna Maren Ade lavastatud ühtaegu traagiline ja koomiline lugu isa ja tütre suhetest on juba valitud selle aastatuhande saja parema filmi hulka.

Vembumees Winfried püüab leida tagasiteed oma ärinaisest tütre Inese ellu, kuid ei suuda piisavalt köita pikkade koosolekute ja aruannete maailma uppunud naise tähelepanu. Niisiis astub areenile Winfriedi alter ego – veidra paruka ja lobeda jutuga Toni Erdmann, kellele on kõik lubatud. Kuid Ines võtab väljakutse vastu ning algab isa ja tütre mõõduvõtt, mis ületab igasugused piirid. Peagi tuleb naisel tunnistada, et ekstsentrilise isal võiks tema elus oma koht siiski olla.

“Toni Erdmann” võitis 2016. a. Euroopa Parlamendi LUX filmiauhinna. Cannes’i osales filmifestivali võistlusprogrammis, kus võitis FIPRESCI auhinna ning kriitikute preemia.

Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Filmi pikkus 162 min.

Avatud on Vastseliina linnusekõrts, kus köögiemandad pakuvad kehakinnitust ja janukustutust.

Filmiõhtu on kõigile huvilistele tasuta!

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

Jälgi Euroopa päeva kogupereüritust ka Facebookis.

Lisainfo:
Gady Künnapuu
Europe Direct’i teabekeskus – Võru juhataja
Võru Maavalitsus
Jüri 12, 65620, Võru
Tel: 786 8335
gady.kynnapuu@voru.maavalitsus.ee