SA Archimedes ja SA Eesti Teadusagentuur kutsuvad ettevõtjaid taotlema toetust rakendusuuringute või tootearenduse tellimiseks Eesti teadusasutustelt. Ettevõtjad võivad küsida toetust nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkonda kuuluva projekti kohta 20 000 kuni 2 miljonit eurot.
„Seni on Eesti ettevõtete ja teadusasutuste koostöö üks suuremaid komistuskive olnud rakendusuuringute ja tootearenduse tellimise kõrge hind,” ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand. „Jagatav toetus seda raskust leevendab, suunates ühtlasi ka Eesti teadusasutusi rohkem arendama ettevõtetele tähtsaid teemasid.”
Nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkonnad on tegevusalad, kus ettevõtetel võiks olla keskmisest paremad arenemisvõimalused ning teadus- ja arendustegevusse panustamine võimaldaks saavutada neil konkurentsieelise. Kehtiv teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegia „Teadmistepõhine Eesti” toob välja kolm kasvuvaldkonda:
· info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT), mis on seotud teiste majandusaladega (nt küberturvalisus, tarkvaraarendus või IKT kasutamine tööstusprotsesside automatiseerimiseks);
· tervisetehnoloogiad ja -teenused (nt biotehnoloogia või IT kasutamine meditsiiniteenuste ja -toodete arendamiseks);
· ressursside tõhusam kasutamine (nt ettevõtjad, kes tegutsevad materjaliteaduse ja -tööstuse vallas, püüavad leida innovaatilisi ehitusvõimalusi või otsivad keemiatööstuses võimalusi põlevkivi senisest tõhusamaks kasutamiseks).
Toetuse taotlemisel on oluline ettevõtja omaosalus. Osaluse ulatus sõltub nii ettevõtte suurusest kui sellest, kas raha küsitakse tootearenduseks või rakendusuuringuteks.
Taotlusi saab esitada elektrooniliselt Eesti Teaduse Infoportaali (ETIS) kaudu alates 4. jaanuarist 2016 terve aasta jooksul. Taotlusvooru eelarve on 9 miljonit eurot. Raha selleks tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Toetustingimusi tutvustatakse lähemalt infopäevadel 12.01.16 Tartus ja 14.01.16 Tallinnas.
Infopäevadele saab eelnevalt registreeruda kuni 7. jaanuarini.
Toetustingimustest saab lähemalt lugeda SA Archimedese kodulehelt.
Ettevõtetele sobilikud teaduspartnerid leiab SA Eesti Teadusagentuuri lehel toodud tabelist.