Võrumaa ettevõtlusnädal 2017     

29.septembrist – 06. oktoobrini Võrumaal toimunud ettevõtlusnädal pakkus üritusi igas vanuses inimestele. Sarnaselt eelmisele aastale alustas ettevõtlusnädala ürituste sarja noortele suunatud üritus Õpilasfirmade inspiratsioonipäev.

Ettevõtlusnädala oktoobrikuu esimese nädala ürituste sarja avas esmaspäeval toimunud turismipäev, mis toimus sellel aastal Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER. Esmaspäeval toimusid igaaastased Maksu – ja Tolliameti ning Töötukassa infotunnid nii ettevõtjatele kui huvilistele.

Teisipäeval toimus iga aastane ettevõtluskonverents, mis sellel aastal toimus teisipäeval Võru kultuurikeskuses Kannel. Ettevõtluskonverents otsis vastuseid küsimusele, kuidas Võrumaa ettevõtjad muutuste keerises hakkama saavad – eesmärk oli panna kuulajad mõtlema võimalikest ettevõtte arengutest muutuste võtmes.

Kolmapäeval jagati alustavatele ettevõtjatele nõuandeid, kuidas oma ettevõtlusega algust teha ning toimus veel noortele suunatud üritus ehk Noortepäev ” Milliseid noori tööturul vajatakse”. Noortepäeval  arutleti teemadel , mis on töömaastikul muutumas, millised on tuleviku trendid- ja vajalikud oskused. Samuti osalesid üritusel tööandjad ja toimus ettevõtlusmäng. Kolmapäeva õhtul näidati Võru kinos Kannel südamlikku sooja ja humoorikat filmi  “Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus” .

Neljapäeval peale lõunat külastati Võru linna ja Võru valla ettevõtteid ja õhtu lõpetas pidulik ettevõtjate tunnustusüritus, mis toimus Võru kultuurikeskuses Kannel. Aasta ettevõtte 2017 aunimetuse pälvisid järgmised ettevõtted: Võrumaa Parim Suurettevõte 2017 – SCAN PRODUCTION; Võrumaa Parim Väikeettevõte 2017 – aktsiaselts Võru EMPAK; Võrumaa Parim Mikroettevõte 2017 – osaühing  Meisli; Võrumaa Edukas Startija 2017 – Võrumaa maitsed OÜ; Võrumaa Parim Tööandja 2017 –  aktsiaselts Linda Nektar.

Reedel toimus Väimelas Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentskeskuses TSENTER  foorum,  kus arutleti ettevõtluse arengu võimalustest uutes omavalitsustes.

Võrumaa ettevõtlusnädal toimus üleriigilise ettevõtlusnädala raames ja kestis viis päeva, kokku toimus 10 erinevat üritust kus  osales kokku 660 inimest.

Konverentsi esinejate ettekanded

Raagmaa_2017-10-03_Võru RIS

Voru ettevotluspaev makroettekanne 03102017 Tõnu Mertsina

Kuldar Võru 03 10 2017 Kuldar Leis

vorumaa konverents Raul Kirjanen Rgaanul Invest

Võrumaa ettevõtluskonverents 03.10.2017- Valio2 Õ

Wermo esitlus 03.10.17 Kandles Tiit Kolk

Ettevõtluspäeva esinejate ettekanded

Taivo Tali Võrumaa ettevõtluspäev 2017

Ettevõtlusnädal Võru_Marek Mekk

Ettevõtlusnädal_Toomas Sarapuu

Ettevõtlusnädal_Rodny Verner Reeder

Korraldajad:

Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER

MTÜ Partnerlus

Võru Vallavalitsus

Maksu- ja Tolliamet

Eesti Töötukassa

Võru Noortekeskus

Võru Linnavalitsus

SA Võrumaa Arenguagentuur

Võru Maavalitsus

Swedbank AS

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Europe Directi teabekeskus – Võru