Ettevõtlik Naine 2009 on Kaja Kesküla Võrumaalt!

Juba kolmandat korda väljaantava ETTEVÕTLIK NAINE 2009 tiitli pälvis KAJA KESKÜLA Võrumaalt. Kaja saavutusteks oma ettevõtluses ja ühiskondlikus tegevuses võib pidada puhta tervisliku toidu tootmise ja tarbimise propageerimist, järjekindlust töös võrgustikega ja uute koostööprojektide algatamist. Ta on ettevõtja ja eestvedaja tulundusühistu Lõuna-Eesti Toiduvõrgustik (www.let.ee) asutamisel, tegeleb põllumajandussaaduste mahekasvatuse- ja käsitööndusliku ümbertöötlemisega, tootearenduse- ja turundamisega. Kaja on oma talu pidamise kõrvalt pidevalt projekte kirjutanud ja juhtinud ettevõtjate koostöövõrgustike loomiseks ja arendamiseks. Ta korraldab Tartu toiduringi juba kolmandat aastat, tänu millele jõuab iga nädal värske talukaup ligi 200 pere lauale. Oma talus on ta avanud mahetoodete poe ja tegutseb nõustajana maaettevõtluse ja finantsmajanduse valdkonnas. Kaja osaleb juba mitmendat aastat maaelu arengukava väljatöötamisel, tänu temale on sealses arengukavas sees naiste väärtustamine ettevõtluses – see on Eestis ainulaadne.

Ettevõtlik Naine 2009 tänukirja said:

JAANIKA TOOMI, Raplamaalt – raamatupidamisteenuseid pakkuva OÜ Tulem RP omanik, MTÜ Ettevõtlikud Naised Raplamaal liige, osaleb koerteklubi Newfoundlandi Koerte ja Landseeride Tõuühing tegevuses.

AVE SIIMAR, Raplamaalt – Raplas Floris ilusalonge pidava OÜ Fleur omanik ja kosmeetik, saanud Raplamaa parima väikeettevõtte auhinna “Väike ja tubli”.

HELBE KLISS, Raplamaalt – lõpetanud TÜ majandusteaduskonna, OÜ Heltan omanik, MEPÜ asutajaliige ja raamatupidaja ning Raplamaa Partnerluskogu asutajaliige ja revisjonikomisjoni liige, aktiivne Vana-Vigala MTÜ liige ja hetkel ka volikogu liige.

PILLE PERLI, Võrumaalt – töörõivaste tootmise, rõivalisandite müügi ja masintikkimisega tegeleva OÜ Flamelle omanik, osaleb ka PRIA meede 3.2 hindamiskomisjonis.

EVE STRAUSS, Ida-Virumaalt – juba 17 aastat tegutsenud AS E.Strauss juhatuse liige, MTÜ Avijõe Selts eestvedaja, iga-aastase Avinurme Pütilaada organiseerija, 2010. aastal valmib Avinurme Puiduait, sellest projektist suur osa on Eve õlul. Eve on ka ettevõtlike naiste ühenduse MTÜ ETNA Eestimaal liige.

Teistest ETNA Eestimaal tegemistest saad lugeda siit – www.fem.ee