Esita oma idee Vunki Mano! Loometalgutele hiljemalt 31. august!

23.–24. september saab taas kaasa lüüa Võru maakonna elu parandavate nutikate lahenduste loomisel – Värskas toimuvad juba kuuendad Vunki mano! loometalgud.

Loometalgutele idee esitamine ja meeskondade moodustamine toimub meie kodulehe vahendusel. Oma teema saate kirja panna veebiaadressil https://vunkimano.ee/. Ideede esitamise tähtaeg on 31. august! Meeskondadesse registreerimisega alustame 5. september.

Vunki mano! loometalgud on häkatoni stiilis nädalavahetus, kus igaüks saab osaleda Võru maakonna elu edendavate uudsete teenuste arendamises ja toimivate lahendusteni jõudmises. Loometalgute eesmärk on koosloomelise mõtteviisi levitamine: kaasates probleemide lahendamisse kõikvõimalikud osapooled saab olla kindel, et lahendus on kõiki arvestavalt läbi mõeldud.

Sel aastal ootame osalema erinevaid osapooli sh kohalikke omavalitsusi, teemadega, mis edendaks mõnd omavalitsuse jaoks olulist teemat, protsessi, mis vajab täna just selles omavalitsuses kodanike ja teiste osapooltega avatud ja sisukat arutelu.

Toome loometalgutele kokku kodanike kogemuse, ettevõtjate realistlikkuse, ekspertide pädevuse ja ametnike vastutuse. Sinu idee ümber koonduvad erineva taustaga inimesed: ettevõtjad, avaliku sektori esindajad, mittetulundussektori aktivistid, hingelt noored, tegusad ja aktiivsed inimesed igas vanuses.

Võid juba mõelda, et tuled oma ideega seotud inimestega koos loometalgutele, kuid ära pelga vastu võtta uusi inimesi uute mõtete ja nägemusega – see rikastab Sinu ideed.

Igaühe panus on hindamatu väärtusega ja ainult üheskoos tehes jõuame kestvate tulemusteni.

Sina ja mina – koos loome homse Võru maakonna!

Loometalgud on osalejatele tasuta.

Milliseid ideid esitada? Siin mõned küsimused, mis aitavad mõtteid mõlgutada:

  • kas on see kodukandis mõne teenuse või paiga arendamisega seotud;
  • kas oled mõelnud, kuidas noori kaasata ja nendega koos tegevusi kavandada;
  • kas oled mõlgutanud mõtet, kuidas eakatele inimestele tegevusi pakkuda;
  • kas tajud, et nõrgemad kogukonnaliikmed ei oma võrdseid võimalusi teistega ja sul on idee, mida paremaks muuta;
  • kas näed reaalset vajadust turismivaldkonnas või mõnes muus ettevõtlusvaldkonnas mõne toote või teenuse arendamise järele;
  • kas soovid viia sinuga seotud seltsingu, klubi või ühingu tegevuse uuele tasemele;
  • kas näed vajadust ja võimalust, kuidas midagi konkreetset ära teha keskkonna teemadel ehk rohelisema Võru maakonna nimel, mõtiskled mõne vahva rohelahenduse idee üle?

… siin on ainult valik valdkondi. Kindlasti ei ole see veel kõik, millega saab loometalgutele osalema tulla – ideede valikul on piiriks vaid taevas!

Kui mõni teema Sind kõnetas või kui vastasid mõnele väljapakutud idee-algele JAH, siis ära kõhkle, tule ja ESITA OMA IDEE loometalgutele.

Näiteid varasematest talgutest ja lisainfot loometalgute kohta leiab: https://vunkimano.ee/loometalgute-juhend/