Sügisel Lõuna-Eestis alustav noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm ENTRUM pärjati Eesti ettevõtluse parima edendaja auhinnaga

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konkursi „Tunnusta ettevõtluse esindajat 2011″ žürii valis võitjateks projektid „Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm ENTRUM” ning „E-majandusaasta aruanne”.

ENTRUMi puhul üllatas žüriid projekti väga läbimõeldud formaat, mis 2010/2011 õppeaastal oli adresseeritud just Ida-Virumaa kakskeelsesse piirkonda ja tõi lisaks oodatud tulemustele kaasa ka palju positiivseid kõrvalmõjusid, lõimumisest koostööni. Sel sügisel tuleb ENTRUM Lõuna-Eestisse, et arendada just selle piirkonna noorte ettevõtlikkust. Oktoobrist maini kestev programm ootab osalema Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa ja Virumaa noori, kes tahavad arendada oma ettevõtlikkust Eesti parimate tipptegijate toel.

“ENTRUM programm näitas eelmisel õppeaastal Ida-Virumaal tegutsedes selgelt, et Eestis on külluses energilisi ja ettevõtlikke noori inimesi, kes tahavad tunda ennast Eesti ühiskonna olulise liikmena. Olen veendunud, et Lõuna-Eesti noored on sama aktiivsed,” kiidab Entrum tegevjuht Darja Saar Eesti noori. „Noored on valmis ja oskavad oma kodupiirkonna arengusse panustada. Ainuke viis noorte kompetentse efektiivselt arendada on pakkuda üha rohkem eneseteostuse ja koostöö võimalusi Eesti jaoks oluliste majandusharude ja sotsiaalse valdkonna tipptegijatega,” sõnab Darja Saar.

SA Entrum tegevjuht sõnab, et ettevõtluse edendaja konkursi auhind kuulub kõigile ENTRUM programmi võrgustiku 200 partnerile. “Iga partner andis endast parima, et aidata kaasa Ida-Virumaa noorte aktiivse ellusuhtumise kujundamisele. Saadad tunnustus on tänu meie kõigi tööle,” tänab Entrum tegevjuht Saar kõiki panustajaid. ENTRUM programmi edule aitasid kaasa ettevõtluse arendamise tugistruktuurid, ettevõtlusinkubaatorid, maakondlikud arenduskeskused, ettevõtted, kohalikud omavalitsused, koolid, teised noorteprogrammid ja konkursid ning lihtsalt aktiivsed ja ettevõtlikud inimesed üle Eesti. Eriline panus noorte innustamisel on programmi patroonidel. “Loodan, et järgmisel õppeaastal tulevad ENTRUM Lõuna-Eesti programmiga kaasa vähemalt sama paljud partnerid, et aidata Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa ja Võrumaa noortes kujundada hoiakut “Juhin oma elu ise!”,” kutsub Darja Saar partnereid jätkuvalt kaasa lööma.

ENTRUM on üle-Eestiline noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm, mille teeb eriliseks noortele pakutav võimalus arendada ettevõtlikkust Eesti parimate tipptegijate toel. Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM eesmärkideks on edendada ettevõtlikku vaimu noorte seas, innustada noori ise juhtima oma elu, võtta vastust oma elu eest ja panustada kodupiirkonna elu paremaks muutmisel. ENTRUM õpetab noortele aktiivses ja kaasahaaravas vormis, kuidas olla elus ettevõtlik ja aktiivne. ENTRUM on mitmesajast erinevast organisatsioonist ja Eesti oma ala tippudest koosnev võrgustik, mille koostöö on suunatud noorte arendamisele.

2010/2011 õppeaastal osales Ida-Virumaa programmis 644 eesti ja vene emakeelega Ida-Virumaa üldharidus- ja kutsekoolide õpilast vanuses 15-17 aastat. Kokku algatati noorte poolt 87 projekti. Entrumi konkursi „Olen ettevõtlik!” finaali jõudis kokku 27 projekti ca 120 aktiivse noore osalusel. Õppeaastal 2011/2012 tegutseb Entrum programm Lõuna-Eestis.

Viis konkursi lõppvooru pääsenud projekti olid: Ettevõtlik Noor Tartumaa, Garage48, Tallinn Music Week, E-majandusaasta aruanne ning Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm ENTRUM.

Konkurss „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2011″ toimub sel aastal juba kuuendat korda ning on ühtlasi Eesti-siseseks eelvooruks Euroopa Ettevõtlusauhindade konkursile. Võitjaid autasustatakse 14. septembril toimuval Eesti ettevõtlusauhindade galal.

Konkursi eesmärk on välja selgitada, tunnustada ja üldsusele tutvustada Eesti parimaid ettevõtlust edendavaid algatusi. Varasematel aastatel on Eesti eelvooru võitjateks osutunud teiste seas näiteks veebikeskkond TestMarket.eu, Äriregistri ettevõtjaportaal ning ettevõtluskonkurss „Ajujaht”.

www.entrum.ee