EMSL suvekool “Kuidas öelda ei?”

Me ei tea ühtki organisatsiooni, kes viskaks tegevuskava koostamisel kulli ja kirja, ütleb kodanikeühenduste liit EMSL oma korraldatava suvekooliga „Kuidas öelda ei?”. Kodanikeühenduste suurkoolitus toimub 10.-11. septembril 2010 Tartumaa Tervisespordikeskuses Elvas.

Iga aasta, iga hooaeg, iga päev seisavad kodanikeühendused oluliste valikute ees: kas meie missioon töötab endiselt või on meil vaja see üldkoosolekul uuesti üle vaadata; kes otsustab, millised on algava sügise kõige olulisemad tegevused; oo, leidsime huvitava projektikonkursi – miks mitte kandideerida? Kuidas selliseid valikuid teha? Kindlasti on igal organisatsioonil kujunenud välja omad võtted, kuidas olulist ebaolulisest eristada. Me ei ole kuulnud, et keegi käiks ennustaja juures neid valikuid tegemas – ikka püütakse omast tarkusest otsustada. Suvekoolis uurime, millised on need kõige tõhusamad võtted.

Suvekoolis on kolm olulist osa:
Asjalikud nõuanded – strateegilise planeerimise valdkonnast annab soovitusi Indrek Maripuu (www.maripuu.eu), igapäevasest juhtimisestkõneleb Kaidi Holm (www.juhatus.ee), video vahendusel jagab õpetussõnu Kristina Mänd. Kasulikuks osutub kindlasti suhtlemispsühholoogia algajatele.
Kohustuslikud „kiiksud” – suvekooli avab Kinobussi Mikk Rand, kes toob filmiklassikast näiteid, kuidas eestlased on ajast aega ei öelnud. Tuginedes oma kogemustele on EMSLi meeskond välja töötanud strateegiamängu kodanikeühenduste igapäevastest valikutest. Suvekooli koha vahetus läheduses on värskenduseks Väike Väerada.Ja oleme uhked, et saame pakkuda õiglase kaubanduse kohvi.
Hea seltskond – suvekooli koguneb palju häid kodanikke, kel on endal kogemusi ja õpetlikke näiteid jagada valikute tegemisest, aga samuti saab olla kursis, mis praegusel ajal on kodanikuühiskonnas olulisemad teemad. Nalja saab niikuinii.

Osalustasu konti ei murra: EMSLi liikmetele 450 krooni (€28,76), teistele 600 (38,35). Grupisoodustus on vastavalt 350 (22,37) ja 500 (31,96). Pääse sisaldab kahte päeva koolitust, toitlustust, soovi korral bussitransporti Tallinnast või Tartust. Registreerimine ja lisainfo www.ngo.ee/suvekool.

Kui see kõik ei veena, siis ehk innustab meie suvekooli videomeelitaja http://www.youtube.com/user/ketifilm#p/a/u/1/Pn0aq8t8vGk.

Kohtumiseni suvekoolis!
Elina Kivinukk
EMSL | 664 5069 | 513 3607
Rotermanni 8 | 10111
elina@ngo.ee | www.ngo.ee