Augustis toimub Võru maakonnas III Võro ja Seto NoorteFEST

26. augustil 2023 toimub tänu Võru maakonna omavalitsuste ühisele koostööle kolmas Võro- ja Seto noorteFEST Võrumaal, Parksepa vabaõhulaval.  Sündmuse idee on kogu maakonda ühendav noortefestival, mis kestab kogu päeva ja pakub mitmekülgset tegevust erinevas vanuses noortele läbi maakondliku kahe kultuuriruumi (võro ja seto).

26. augustil 2023 toimub tänu Võru maakonna omavalitsuste ühisele koostööle kolmas Võro- ja Seto noorteFEST Võrumaal, Parksepa vabaõhulaval. Sündmuse idee on kogu maakonda ühendav noortefestival, mis kestab kogu päeva ja pakub mitmekülgset tegevust erinevas vanuses noortele läbi maakondliku kahe kultuuriruumi (võro ja seto).

Festival käib ringi mööda maakonda, st, et noored kogunevad igal aastal ühes Võru maakonna vallas/linnas. Esimesel aastal toimus festival esimest korda Rõuge vallas, Varstu Kultuurikeskuses. Rõuge vallalt võttis teatepulga üle Setomaa Kultuurikeskuse juhataja Jane Vabarna ning eelmisel aastal korraldati festivali koostöös Setomaa Noorsootöö Keskusega. Nüüd on tulemas kolmas NoorteFEST, sel aastal Võru valla eestvedamisel. Ühendavaks ja toetavaks organisatsiooniks on SA Võrumaa Arenduskeskus.

Võro ja Seto NoorteFEST on kogu maakonda ühendav noortefestival, mis kestab ühe päeva ja pakub mitmekülgset tegevust erinevas vanuses noortele. Festivali korraldusmeeskond koosneb kohalikest piirkonna noortest, noorsootöötajatest ja kultuuritöötajatest, kelle piirkonnas festival toimub. Päev algab põnevate töötubadega, kus kõik osalejad saavad käed külge panna ja ammutada kogemusi ning lõpeb õhtul suurejoonelise kontserdiga, kus esineb ansambel H6IM. Festivali juhivad noored ise. Ühise kuuluvustunde loomiseks on võimalus igal osalejal osta endale kaunis festivali sümboolikaga t-särk. Festivali peamine eesmärk on tuua noori lähemale meie maakonna kahe eriilmelise kultuuriruumile.

 

Sündmuse kohta jooksvalt olulist infot leiab: https://www.facebook.com/noortefest ja NoorteFESTi Instagramist.

Piletid müügil Fienta keskkonnas https://fienta.com/et/iii  ja festivali ajal kohapeal.

 

Rohkem infot: Kristi Vals, projektijuht, 59129200. Lisainfo ja piletid: Kaisa Niilo, 53806890

 

Festivali toimumist toetavad: Võru maakonna kohalikud omavalitsused, Eesti Kultuurikapital ja Eesti Rahvakultuuri Keskus.

 

Festivalile ootame kõiki noori üle Võru maakonna ning noori huvilisi kaugemaltki.