ASi Ettevõtlik Võrumaa loomine jätkub

8. septembril 2017 toimub Väimelas, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER ASi Ettevõtlik Võrumaa jätkuseminar, mis käsitleb ettevõtlusarengut ja ettevõtluse arendamist Võrumaal.

Kui esimesel seminaril 2. juunil 2017 ühtlustati arusaamasid, mis on üldse ettevõtluse arengu võtmeteemad ja milliseid toetusmeetmeid saaks kasutada nii riigi kui omavalitsuste tasandil, siis teisel seminaril minnakse teemaga veelgi täpsemaks ja konkreetsemaks – hinnatakse, mis on fakt ja müüt Võrumaa ettevõtluses, mida me tegelikult tulevikus ettevõtluse tarbeks Võrumaal teha saame, millised on kogukondliku ettevõtlikkuse võimalused ja milline võiks olla uute omavalitsuste, ettevõtjate ja igaühe panus ettevõtlusarengusse.

Tsentri juht Kalev Kaarna sõnul tuleb hinnata, kui palju uued ettevõtted Võrumaal töökohti loovad või kas Võrumaa (uute) töökohtade loomise võluvits on turism, sõjavägi või mõni muu valdkond ning mis tüüpi ettevõtetel on tegelikult kõige suurem kasvupotentsiaal.

Seminaril hinnatakse, kas ka ettevõtjad ise saaksid probleemide lahendamisele kaasa aidata või milline see koostöö ettevõtjate ja omavalitsuste vahel peaks olema. Kas Võrumaa vajab erilisi lahendusi, teistmoodi mõtlemist? Millistes Võrumaa ettevõtluse toetamise konkreetsetes sammudes saame kokku leppida, millele panustada?

Seminar toimub 8. septembril 2017.a kell 13.00-16.30 Väimelas, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER.

Seminaril osalevad Võrumaa omavalitsuste ja arendusorganisatsioonide, Eesti erakondade/valimisliitude esindajad ning Võrumaa ettevõtjad.

Tsentri ja Võrumaa Arenguagentuuri AS Ettevõtliku Võrumaa töögrupp soovib, et nii sügiseste kohalike valimiste ajal kui kui pärast seda, igapäevatöös, võiksid uued loodavad omavalitsused ettevõtluse arendamise teema võtta oma tegevuse prioriteediks ja südameasjaks.

 

Lisainfo:
Kaido Mäesalu
Arendusjuht
Tsenter Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus
Tel 511 2021
kaido@tsenter.ee

Taivo Tali
Juhataja
SA Võrumaa Arenguagentuur
Tel 5855 0202
taivo@vorumaa.ee