Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas aadressil www.eksport.ee alustava eksportööri blogi, mille eesmärk on innustada ja motiveerida ekspordipotentsiaaliga ettevõtjaid eksporditegevusega alustama otsese eeskuju ja professionaalse nõustamisteenuse pakkumise kaudu. Blogis käsitletakse kõiki olulisemaid aspekte ekspordiga alustamisel, mis jõuavad huvilisteni kolme aktiivselt tegutseva ettevõtja tegevusi, esilekerkivaid probleeme ja küsimusi kajastavate iganädalaste sissekannete vahendusel. Välja on valitud kolm erineva arengustaadiumi ja suurusega ettevõtet, kes annaksid oma tegevuse kajastamise ja nõuannetega julgustust firmadele, kes alles kaaluvad ekspordiga alustamist kui neile, kes soovivad välisturgudel haaret laiendada ja siseneda uutele turgudele.

Alustava eksportööri blogis on võimalik jälgida EAS-i toel hiljuti Narvas tegevust alustanud 3 töötajaga alumiiniumist ja klaasist toodete valmistaja käekäiku, kes ei ole veel ekspordiga alustanud, kuid peab firma edasise arengu seisukohalt oluliseks. Samuti on võimalik osa saada Kohtla-Järvel 40-le inimesele tööd pakkuva tootmisettevõtte tegemistest, kelle eksport 2008. aastal moodustas 55 miljoni krooni suurusest kogukäibest poole ning kes soovib osakaalu veelgi suurendada. Kolmanda ettevõttena jagab nõuandeid ja tutvustab oma tulevikupaane Tallinnas tegutsev toidukaupade tootmise ja hulgimüügiga tegelev ettevõte, kelle möödunud aasta käibest moodustas eksport 66%. Ettevõte on tänaseks koostanud turundusplaani Šveitsi, Hollandi, Leedu ja Soome turule sisenemiseks.

Lisasin manusesse blogi kohta avaldatud venekeelse pressiteate juhuks, kui on huvilisi ka venekeelsete ettevõtjate hulgas. Venekeelne blogi asub aadressil www.eksport.ee/rus.

Heade soovidega,
Romet Väljataga
Maakondlike arenduskeskuste koordinaator
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Alustavate ettevõtete divisjon
627 9712
52 878 14