Aasta õpetaja konkursile esitati Võru maakonnas rekordarv kandidaate

Võru maakond väärtustab õpetajaid ja hariduselu eestvedajaid. Sel aastal esitati Võru maakonnast rekordiline arv ettepanekuid Aasta Õpetaja konkursile - kokku 51. Kõige enam nominente on esitatud aasta klassiõpetaja (11) ja aasta lasteaiaõpetaja (8) kategoorias.

Võru maakond väärtustab õpetajaid ja hariduselu eestvedajaid. Sel aastal esitati Võru maakonnast rekordiline arv ettepanekuid Aasta õpetaja konkursile – kokku 51. Kõige enam kandidaate on esitatud aasta klassiõpetaja (11) ja aasta lasteaiaõpetaja (8) kategoorias.

Võrumaa Arenduskeskuse haridusuuendaja Kerli Kõivu sõnul esitati kandidaate rohkem nii võrreldes eelmise aastaga kui ka teiste Kagu-Eesti maakondadega. “Kandidaatide arv pole kõige olulisem. Küll aga märgib kandidaatide arvu rekord, et hariduse eestvedajaid ja õpetajaid väärtustatakse meie piirkonnas kõrgelt, mille üle on hea meel,” ütles Kõiv.

Iga kategooria maakondliku laureaadi valib välja maakonnas moodustatud komisjon, kuhu sel aastal kuuluvad erinevate haridustasemete (alus-, põhi- ja keskhariduse) ja tugiteenuste esindajad. Maakondlikud hariduselu tunnustused antakse üle 25. septembril pidulikul vastuvõtul Võrus.

Iga kategooria maakondlik laureaat saadetakse edasi riiklikusse komisjoni, kes teeb valiku riiklike preemiate saajate osas. Tunnustus antakse üle 5.oktoobril Jõhvis.