Riik toetab Ida- Viru ja Kagu-Eesti ettevõtjaid

Riik toetab Ida-Viru ja Kagu-Eesti ettevõtjaid

Rahandusministeeriumi pressiteade

21.06.2016

 

Ida-Viru, Põlva, Valga ja Võru maakonna ettevõtjad saavad ettevõtjate elektriühenduste pilootprogrammist abi uuteks elektriliitumisteks ja elektrivõimsuse suurendamiseks. Programmi eesmärk on Kagu-Eesti maakondades ning Ida-Virumaal kasvatada ettevõtlust ja luua uusi töökohti. Maksimaalne toetuse suurus on ühe projekti kohta 50 000 eurot.

 

“Paljudel ettevõtetel on soov areneda ja kasvatada oma tootmistegevust, kuid teinekord võib ületamatuks takistuseks saada elektrivõrguga liitumine või elektrivõimsuse suurendamise vajadus. Uue pilootprogrammiga soovib riik soodustada just regionaalsete ettevõtete arengut,“ ütles riigihalduse minister Arto Aas.

 

Programmist toetatakse nii uusi võrguga liitumisi kui tarbimis- ja tootmistingimuste muutmist, et suurendada peakaitsme nimivoolu.

 

Programmi sihtrühmaks on ettevõtjad, kelle tegevusalaks on töötlev tööstus ning kelle edasine arenguplaan näeb ette piirkonna keskmisest kõrgema palgaga uute töökohtade loomist. Eelkõige on pilootprogramm mõeldud neile ettevõtjatele, kes juba täna piirkonnas tegutsevad.

 

Toetuse maksimaalne suurus projekti kohta on 50 000 eurot ja minimaalne 5000 eurot. Taotleja omafinantseering peab moodustama vähemalt poole kuludest.

 

Taotlusvooru kuulutab välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) augustis oma veebilehel ja sihtpiirkonna maakonnalehtedes. Ettevõtjatele jääb seejärel vähemalt kolm kuud taotluse ettevalmistamiseks.

 

Toetuse täpsemad tingimused leiate rahandusministeeriumi veebilehelt.