18.-20. veebruaril toimub Tourest mess

PRESSITEADE: Kagu-Eesti kutsub – Läämi´sanna, läämi´savvusanna!

18.-20. veebruaril Tallinnas toimuval Tourest turismimessil on taas külg-külje kõrval Võrumaa, Põlvamaa ja Valgamaa turismiasjalised, tutvustamaks piirkonna uusi turismitooteid ja üritusi. Sel aastal asetame põhirõhu sauna ja suitsusauna tutvustamisele, kuna Kagu-Eestis on mitmeid põnevaid saunateenuste ja –toodete pakkujaid ja on algatatud projekt „Savvusann inimkonna vaimse kultuuripärandi (UNESCO) kaitse alla“.

Kinnistele põhjamaalastele on saun hinge avamise koht. Saun ajab ära paha tuju, parandab külmetushaigusi ja hingehaavu, toob pähe tarku mõtteid.
Õige saun võrukese jaoks on ikka traditsiooniline suitsusaun. Kuigi käiakse palju ka muud tüüpi saunades, räägitakse heldimusega ikkagi suitsusaunast ja ehitatakse neid ka juurde.

Kagu-Eesti messipinnal saab kogeda suitsusauna hõngu, saab teadmisi erinevatest saunadest ja üritustest, on võimalus osta saunatooteid ja -tarvikuid, mekkida piirkonna tootjate populaarsemaid tooteid ja osaleda sauna- teemalises auhinnaviktoriinis. Saunapajatused ja toidumekkimised toimuvad reedel kell 15-17, laupäeval kell 12-14 ja pühapäeval kell 12-14.

“Keevitajad suitsusaunas“ –  Uhtjärve Ürgoru Nõiariigis Võrumaal toimusid metalliettevõtte suvepäevad. Õhtuks oli planeeritud suitsusaun, mille kütmine võtab pool päeva aega ja seega pani peremees juba varakult sauna küdema. Mõne tunni pärast läks peremees taas puid alla panema, kui avastas ta saunalaval suitsu sees istuvad mehed. Peremees imestades selgitanud: „Mehed, vara veel, sanna saab alles paari tunni pärast, kui suits om sannast välja lastud“. Selle peale kostsid mehed: „Me oleme keevitajad, me oleme igasuguse suitsuga harjunud.“

Touresti programm on kättesaadavad kodulehel www.tourest.eu

Mess on avatud:
18.02.2010 10:00-14:00 spetsialistidele,
                   14:00-18:00 kõigile külastajatele
19.02.2010 10.00-18.00 kõigile külastajatele
20.02.2010 10.00-16.00 kõigile külastajatele


TASUTA VEEBIKUTSE saad välja printida välja alljärgnevatelt linkidelt:
Eestikeelse kutse link: http://www.tourest.eu/index.php?cmd=kutsed&lang=est

Inglisekeelse kutse link: http://www.tourest.eu/index.php?cmd=kutsed&lang=eng 

Venekeelse kutse http://www.tourest.eu/index.php?cmd=kutsed&lang=rus

 

Heade soovidega,

Maili Vinn
SA Võrumaa Arenguagentuur
Turismikoordinaator
+372 524 3079, 786 8313
maili@vorumaa.ee
www.visitvoru.ee
www.polvamaa.ee
www.turism.valgamaa.ee