17. veebruaril toimub Võrus vabatahtliku tegevuse teabepäev

Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta teabepäev

2011 on kuulutatud Euroopa Liidus vabatahtliku tegevuse aastaks. Kuidas tähistatakse aastat Eestis? Mida ja kuidas teevad vabatahtlikud minu kodukandis? Milline on vabatahtliku tegevuse olukord Eestis? Kuidas vabatahtlikke paremini kaasata ja innustada? Kuidas edendada vabatahtlikku tegevust Võrumaal?

Kutsume kõiki huvilisi praktilisele teabepäevale, kus tutvustatakse aasta ettevõtmisi, jagatakse vabatahtlike ning vabatahtlikke kaasavate ühenduste näiteid ja kogemusi ning arutatakse kohaliku vabatahtlike keskuse loomise võimalust Võrumaal.

Võrumaa teabepäev toimub 17.veebruaril kl. 12.00-17.00  Võrus, Mainori Kõrgkoolis (Kreutzwaldi 34).

Osalemiseks palume ennast registreerida hiljemalt 14.veebruariks anna[at]vabatahtlikud.ee.

Ajakava:

12.00-13.30 –sissejuhatus teemasse ja aasta tutvustus: ülevaade vabatahtlikust tegevusest Eestis, vabatahtlike kaasamise ja juhtimise põhimõtted ning praktilised näpunäited, Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta eesmärgid ja olulisemad tegevused Eestis ning võimalused kaasa lüüa.

13.30-13.45 – kohvipaus

13.45-15.15 – näited ja praktikad: oma kogemusi tutvustavad kohalikud vabatahtlikud ja vabatahtlikke kaasavad ühendused.

15.15-15.30 – kohvipaus

15.30-17.00 – vajadused ja koostöö: millised on vabatahtlike kaasamise ja tegevuse korraldamisega seotud olulisemad teemad Võrumaal, kuidas neid küsimusi koostöös lahendada ning kuidas EVTA raames vabatahtlikku tegevust kohalikul tasandil edendada.

Teabepäeva korralda Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus koostöös Võrumaa Arenguagentuuriga, toetab Siseministeerium ja Euroopa Komisjon.

Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta tähistamist Eestis koordineerib Siseministeerium. Rohkem infot EVTA kohta leiab: http://www.siseministeerium.ee/evta2011/

Anna Gramberg

Projektijuht

Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus

tel. 742 0341, 56 914 066

anna(at)vabatahtlikud.ee

www.vabatahtlikud.ee