13 UMA MEKK Suurlaadal ja Maheturul osales sel aastal 114 kauplejat

Eile, 8. oktoobril toimus 13. korda UMA MEKK Suurlaat. Soe ja päikeseline ilm täitis Võru linna keskväljaku rohkete osalejatega.

UMA MEKK toiduvõrgustiku koordinaator Kristin Krinal tänab kõiki laadal osalenuid: „UMA MEKK laat on tõeline Võrumaa pidu! Oli tõeliselt vinge sündmus ning laadalt sai positiivset energiat kaasa kogu nädalavahetuseks. Tõeliselt suur tänu kogu meeskonnale ja kõikidele, kes laadale tulid!“

Väga populaarne oli UMA MEKK ala, kus rahval oli võimalik tutvuda kohalike tegijatega ning maitsta naabruses toodetud ja kasvatatud kaupa. Kohal oli 28 UMA MEKK võrgustiku liiget. Kokku oli laadal 114 kauplejat, kellest enamus olid toidu- või joogitootjad, kuid esindatud oli ka kohalik käsitöö.

Laadal oli teist aastat järjest Maheturg, kus kohalikud mahetootjad said tutvustada oma toodangut. Laadal käis ringi ka jänes, kes kutsus inimesi üles tervislikumalt toituma ning mahetooteid eelistama. Mahesõnumit edastas kogu päeva vältel Võru linnapea Anti Allas koos abilistega, kes valmistasid laadalistele mahedaid UMA MEKK toorainest pannkooke.

Laadapäev lõppes parimate tunnustamisega. Parima UMA MEKK tootega pärjati Villagu Talu astelpaju toorsiirup. Parimaks mahetooteks valiti Seto Sõstra mahe mustsõstra täismahl ning parimaks laadakauplejaks pärjati Nopri Talumeierei.

uma-mekk-suurlaat-2022

Fotol vasakult paremale: Margus Timmo, Ain Marran ja Tiit Niilo. Foto: Sven Zacek

Laadal loositi välja 100 euro vääringus UMA MEKK toodetest kinkekott. Võit läks suurperele Koselt. Võitja kommentaar: „UMA MEKK laat annab võimaluse päriselt rääkida inimestega, kes neid tooteid toodavad ning avastada kõike põnevat, mida Võrumaal valmistatakse.“

Laata juhtis Aigar Piho. Meelelahutuseks pakuti sõira- ja kõrvitsalaternate töötubasid, kohal olid Sarve talu armsad loomad ning lõbusa meeleolu lõi lõõtsamuusika.

uma-mekk-suurlaat-2022

Fotol vasakult paremale: Kaire Rätsep, Marika Parv, Kaisa Äärmaa, Kristin Krinal. Foto: Sven Zacek

Lisainfo: Kristin Krinal

toiduvõrgustiku koordinaator
(Võrumaa Talupidajate Liit)
tel: +372 5349 4250
e-post: uma.mekk@gmail.com