1. juuni tuleb taas VI Võrumaa mudilaste laulu- ja tantsupidu, mis kannab sel korral nime “Suur seiklus”

VI Võrumaa mudilaste laulu- ja tantsupidu toimub 1. juuni kell 16.00 Võru Kandle aias

Aastal 2022 tähistavad  Võrumaa lasteaiad 105. tegutsemisaastat. Sellega seoses on Võrumaa lasteaedade õpetajad planeerinud läbi aasta kestva ürituste sarja, mille üheks olulisemaks sündmuseks on 1. juunil Võru Kandle aias toimuv Võrumaa mudilaste laulu- ja tantsupidu.

Mudilaste laulu- ja tantsupidu võib pidada juba traditsiooniliseks ühiseks suureks peoks: see toimub juba kuuendat korda. Varem on peod toimunud 1991., 1996., 2007., 2012., 2017. aastal. Kõiki neid pidusid korraldades on oluliseks peetud seda, et meie lastest kasvaksid Eestile nii olulise laulu- ja tantsupeotraditsiooni kandjad ja edasiviijad. Ka tänavu soovib korraldusmeeskond pakkuda lastele esimest kogemust suurest laulu- ja tantsupeost.

VI Võrumaa mudilaste laulu- ja tantsupeost võtavad osa  17 Võrumaa koolieelse lasteasutuse 5–7-aastased lapsed. Kokku 450 last ja ligi 100 lasteaednikku. Peol astuvad üles Võrumaa mudilaste ühendkoor, lasteaedade rahvatantsurühmad, 6–7-aastased võimlejad, 5–6-aastased võimlejad, ukuleleansambel ning õpetajate võimlemisrühmad.

Et pakkuda lastele võimalust astuda üles elava muusika saatel, oleme seekordsele peole planeerinud ka elava saateansambli. Oma nõusoleku selleks on andnud ansambel Pro-C-duur. Juhendaja on Toomas Ojasaar.

Pidu ise kannab pealkirja „Suur seiklus“. Peo stsenaarium on üles ehitatud toredale koguperereisile mööda Eestimaad. Lauludes ja tantsunumbrites kajastuvad lastele nii olulised tegevused pere seltsis nagu  matkamine, loomaaia ja kohviku külastamine, kalalkäimine ning meres ujumine. Tiir tehakse peale pea kogu Eestimaale ning viimaks jõutakse ikka tagasi oma armsasse kodulinna Võrru.

Peole eelneb mudilaste rongkäik Võru linna tänavatel.  Rongkäigus osaleminegi on paljude laste jaoks esmakordne, annab toreda ühtsustunde ning loob algavaks peoks meeleolu.

Peo ettevalmistusse annavad oma panuse kõik Võru maakonna liikumis- ja muusikaõpetajad. Kavade koostamisse kaasatakse Võru linna liikumisõpetajaid ning repertuaarivalik tehakse koostöös Võrumaa lasteaedade muusikaõpetajatega.

Peo korraldustoimkonda kuuluvad Võru lasteaia Päkapikk õppealajuhataja Anita Punamäe ning muusika- ja liikumisõpetajad Kadri Mähar, Liivi Savi, Võru lasteaia Punamütsike õppealajuhataja Merle Kõivumägi ning muusika- ja liikumisõpetajad Tea Kõrs ja Annika Pilvistu, samuti Võru lasteaia Okasroosike direktor Tiia Must.

Peo toimumist toetavad: Võru linn, Võru vald, Võrumaa Arenduskeskus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Balbiino

Lisainfo:

Merle Kõivumägi

õppealajuhataja,

Võru Lasteaed Punamütsike

+ 372 506 2842