Käimas on rahvahääletus. Anna hääl oma lemmikule hiljemalt 15. novembril!

Võru maakonna tegusaimad kodanikud 2019

Kõik need __ inimest on andud endast tükikese Võru maakonna heaks. On suurepärane, et nende panust on märgatud. Keda tahaksid Sina neist inimestest veel esile tõsta? Loe altpoolt, mille eest neid inimesi on kiidetud ja anna neile hoogu juurde rahvahääletusel: http://bit.ly/rahvahääletus2019

Aime Tulp

Aime jättis 5 aastat tagasi maha oma töö Tallinnas Eesti ühe suurima ettevõtte juhtkonnas ning kolis tagasi Võrumaale, et seda piirkonda edendada ning on sellega suureks eeskujuks teistele. Koos oma abikaasaga on ta korraldanud 9 aastat Meremäel Ostrova Festivali, mis on toonud piirkonda tippansambleid ja mitutuhat külalist.

 

Birgit Pettai

Birgit on aktiivne ja mitmekülgsete huvidega noor. Ta armastab lugeda, reisida, kirjutada, fotografeerida jpm. Seepärast on tema valitud tee ajakirjaniku tee. Birgit käib ise ja kutsutakse ka paljudele üritustele, mida kajastatakse Võrumaa Teatajas. Jagab, kutsub ja innustab osalema Võrumaal toimuvatel  sündmustel. On Vastseliina ja Rõuge kandi patrioot.

 

Cerda Männiste

Cerda on Antsla valla noorte volikogu ja Võrumaa Noortekogu aseesimees, enne valdade liitmist oli ka Urvaste valla noorte aktiivi esimees. Cerda on juba viis aastat noorte valdkonnas tegutsenud ning edendanud noorte osalust kohalikul tasandil. Ta on töökas, inspireeriv, väga aktiivne ja hea eeskuju. Koostöös Antsla noortega veab ta prügiprojekti „Antsla Vald Prügivabaks.“

 

Ene-Margit Oimet

Ene-Margit ei olegi päris tavaline tegus kodanik, vaid eriline. Ta on nimelt üks tegus inimene et raske on kokku lugeda, kus ta tegutse. Ta ei ole ideede andja, ta ei ole lahenduste otsija ja ta pole ülesannete jagaja, vaid ta ongi päriselt TEGIJA. Teeb seda, mida on vaja teha ja on olemas teistele tegusatele kodanikele just sel hetkel kui kedagi nagu polekski silmapiiril.

 

Evelyn Tõniste

Evelyn on südame ja teoga Antsla ja Urvaste kodanikuaktiivsust toetanud juba õige mitu aastat. Ta on olnud Antsla Meistrite päeva ja meistrite võrgustiku loomise üks eestvedajatest ning osalenud aktiivselt Antsla linnakeskkonna õdusamaks ja turvalisemaks muutmise aruteludel. Ta on tulihingeline MTÜde eestkõneleja, aktiivne vabatahtlik ja parim piirkonna tutvustaja.

 

Gertu Viiask

Gertu tuli Võru valda Puigale kultuuri- ja noorsootööjuhiks tööle aasta tagasi. Selle aja jooksul on ta väga palju jõudnud. Kiidan tema loodud mitmekesist ja rahvarohket kultuuriprogrammi ning seda, et ta “võitles välja” piirkonna noortele võimaluse käia koos Kose noortetoas.

 

Igor Raju

Igor Raju on parim kogukonna parim bussijuht! Ta oli aastaid koolibussijuht. Igori isiksuslikud omadused toetavad tema ametit. Ta on turvaline liikleja, väga sõbralik, toetav, väga korrektne, usaldusväärne, rõõmsameelne, humoorikas, alati abivalmis, äärmiselt paindlik parimate lahenduste leidmisel. Igori kohta on öeldud, et tema järgi võib kella õigeks panna. Igor on kogukonnas lugupeetud ja väga hinnatud oma ametis.

 

Ivar Rosenberg

Ivar on kõige ehedam näide sellest, kuidas vabatahtlik töö ja rõõmus meel saavad muuta kogukonda veel ühtsemaks. Alati positiivne ja abivalmis, niimoodi on Ivar Sulbi ja Osula kandi inimestele mõnus kaaslane ja lastele eeskuju. Oma lõppematu heatujulisuse ja entusiasmiga juhendab ta juba mitmendat aastat Sulbis judoringe – algajatele, edasijõudnutele ja ka täiskasvanutele.

 

Jana Huul

Jana on Vana-Võromaa Kulturikoja galerist, Liiva ATE asutaja ja Eesti Kunstiakadeemia tudeng. Ta on suurepärane eeskuju sellest, kus kirglikkusest oma valdkonna vastu, riskijulgusest ja ettevõtlikkusest kasvab välja palju edukaid ettevõtmisi. Ta on toonud Võrumaale palju eksklusiivseid ja huvitavaid näitusi ning seisnud igakülgselt ja aktiivselt selle eest, et kogukond saaks oma silmaringi laiendada. Jana on ehe näide, et kui soovid, et Sinu elu väikeses Võru linnas teistsugune oleks, pead esmalt olema nõus ise midagi teistsugust tegema.

 

Lilian Freiberg

Lilian on Kaika seltsimaja hing, mitmete rahataotluste kirjutaja, küttepuude hankija, kütja. Loomulikult osales ta Kaika kooriga laulupeol. Ta valutab südant ülemäärase metsaraie ja kodukandi loodusmaastike säilimise pärast. Ta jagab oma teadmisi lambakasvatusest läbi omakandi inimeste loodud MTÜ Maavillane. Ta on juhatuse liige ka Karula Hoiu ühingus ning ameti poolest Keskkonnaameti pärandkultuuri spetsialist. Tõeline maa sool, üks väekas naine.

 

Mae ja Evald Krillo

Mae ja Evald on altid õhust haarama huvitavaid ideid ning nende kodu on alati sõbralikult avatud kõigile kogukonna liikmetele. Piisab Lasva sõprade seltsis, mille asutajaliikmed Mae ja Evald on, käia arutamiseks välja mingi mõte, kui nemad selle juba teoks teevad. Olgu see siis meie piirkonna kaunite kodude tuur koos rohevahetusega või Lasva meeskoori võõrustamine kodukontserdil või vastlapäeva korraldamine.

 

Maivi Pill

Maivi on eakate ühenduse “Sügismeloodia” president. Maivi korraldab Antsla ja Antsla valla eakatele ekskursioone ja igasuguseid muid üritusi. Võib öelda, et ta on rakkes kogu aasta. Samuti on ta kursis üksi elavate eakate elu-oluga. Eakad tunnustavad tema tegevust.

 

Margita Kipasto

Margita teadmised, energia, oskused ja vastupidavus on imetlusväärsed ja vajalikud. Ilma Margitata ei toimu meie kandis pea ühtegi üritust aega projekti. Olles samal ajal nii spontaanne ja mutifunktsionaalne, suudab ta olla suurpärane leivaküpsetaja kui ka vajalik kogukonnaliige, kes paneb õla alla igasugustele toimetustele- olgu siis talgud või koolitused.

 

Piret Haljend

Võrumaal on hullult vedanud inimesega, kes veab laiapõhjalisemalt sotsiaalvaldkonda. Piret unistab ja teebki ettevõtmisi suurelt, ikka järgmine tegu jälle kasvamas juba loodud baasist välja. Ta on sedavõrd inspireeriv, et suhtlus Piretiga tõstab kaaslase motivatsiooni, edasist soovi tegutseda ning peletab oma ratsionaalsusega edasimineku kõhklused. Ta on lahenduste leidja, sooja südamega inimene, kes korraldab Võrumaa lastele jõulurõõmu.

 

Raili Mõttus

Raili on pühendanud palju aega ühiskondlike ürituste (näiteks Sibula-ja Kalalaat) korraldamisse, tegeleb aktiivselt seto kultuuri edendamisega, tantsib rahvatantsuringis ning on kõigele lisaks suurepärane ema. Ta on alati valmis särasilmselt projektides kaasa lööma ja vajadusel erinevaid töötubasid ja üritusi korraldama.

 

Raivo Kunst

Raivo on olnud Värska päästekomando pealik 2005. aastast alates. Ta lööb kaasa abipolitseiniku tegevustes, et anda kriitilistes olukordades oma panus korra taastamisse. Lisaks on Raivo kirglik ja innukas jahimees kuuludes ka Värska kala- ja jahimeeste Seltsi ning erinevatel Värska valla suveüritustel on Raivo juhtimisel parkimise- ja turvameeskond asendamatu osa.

 

Robert Laulik

Eelmisel aastal kolis Robert Laulik Tallinnast Vastseliina ja hakkas siin korraldama poksitrenne, et pakkuda kohalikele midagi jõulisemat. Edasi hakkas trenne andma juba Meremäel ja Värskas. Selleks hooajaks on ta rajanud vanakooli stiilis poksisaali Vastseliina vanas depoohoones ja peagi valmib sarnane poksisaal ka Võrus. Trenne annab ta nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

 

Ruuta Ruttas-Küttim

Ruuta on viimased kaks aastat tegutsenud aktiivselt turvalisuse edendamisel. Tema algatatud projektide toel on koostatud Roosiku küla arengukava ja kriisiplaan, läbi viidud esmaabikoolitused, soetatud piirkonnale tervisenäitajate mõõtmise seadmed ja automaatne kehaväline defibrillaator (elustamisaparaat AED) ning korraldatud koolitusi nimetatud seadmete kasutamiseks. Koostatud kriisiplaani toimetas Ruuta isiklikult  Roosiku küla igasse majapidamisse ning luges õpetussõnad peale.

 

Silja Vijar

Silja on üks Lasva heaks tegutsenud juba 46 aastat, ta on Lasva järve tulemuusika ellukutsuja ja ta peab oma südameasjaks ka Lasva veetorni galeriid, mille juures ta on rajamisest saadik seisnud ja seda lennukate ideedega täitnud. Tal on soov oma kodukohta pidevalt täiustada ning luua kohalikele head vaba aja veetmise tingimused ning kaunis keskkond. Ta on järjepideva tegevuse eeskujuks.

 

Taivo ja Ade Timmusk

Noored inimesed, kes on hiljuti Võrumaale elama asunud. Alati abivalmilt appi tõttamas – on see siis erinevate spordiürituste korraldus või radade hooldus või spordipuhvetis teenindamine või spordiarendus laiemas mõttes. Võrumaa on ainult võitnud!

 

Tiina Hussar

Kena, armas, headust kiirgav inimene, iga vabaühenduse unistus, töökas ja rahulik. Tiina jäi silma oma tegusa loomu tõttu Kingitud Elu fondi rahakogumiskampaaniates. Tiinat jätkub mujalegi, vabaühenduste tegevusse panustama. Võtab osa Saagu Parem tegevuses müügiga ja toodud asjade sorteerimisaga.

 

Tiiu Pihla

Tiiu on vaatamata oma kõrgele eale eeskujuks kõigile. Tema eestvedamisel toimuvad Kapera kandis erinevad õppepäevad, näitused ja muud meelelahutuslikud tegevused. Ta on Vana-Vastseliina kauaaegne raamatukogu juhataja kes veab raamatu sõprade seltsi. Kogukond iseloomustab teda kui sooja südame ja hea energiaga inimest, kes ühendab põlvkondi ja säilitab paikonna ajalugu.

 

Ursula Nääme

Ursula on super tubli pereema, kes lisaks oma palgalisele tööle veab Antsla Riideringlust. Seal saab endale riided selga pea kogu valla rahvas. Lisaks toetab ta varjupaika ja igal jõulu ajal jõululauaga ka ühte suurperet. Igati tubli ja jõuab palju.