Võromaa on üts ilmkistumalda illos kotus!

Nagu laulusõnadki ütlevad: „Võrumaa, Võrumaa, kõgõ ilusamp sa, sinnu kitä ma egal puul ollõn“, siis Võrumaa on tõesti üks imeline kultuuri- ja loodusrikas paik. Siin on rohkelt ettevõtjaid, kes pakuvad mõnusaid majutuskohti, rohkelt maitseelamusi ja erinevaid tegevusi, millega vaba aega sisustada. Põnevaid tegevusi leidub siin nii põnnidele kui ka nende vanematele, vanavanematest rääkimata.

Turismitöötajad aitavad kaasa kvaliteetsete teenuste loomisele ja turundamisele, aitavad koostada põnevaid turismimarsruute ning teavad juhatada paljudesse lummavatesse kohtadesse Võrumaal.

Kui soovid osa saada Võrumaa võludest, astu läbi Võrumaa Turismiinfokeskusest, kus saad lisaks brošüüridele kaasa ka külastussoovitused. Kui sul on mõte, kuidas Võrumaad nii sise- kui välisturistile veelgi põnevamaks muuta või soovid hakata ise turiste võõrustama, siis astu läbi Võrumaa Arenduskeskusest ja tule jaga mõtteid Võrumaa turismikoordinaatoriga.

Võrumaa turismiinfoga saate end lisaks kursis hoida Puhka Eestis lehe kaudu: http://www.puhkaeestis.ee/et/kiosk/area/voru

Võrumaa kutsub!

Eesti lõunapoolseimas maakonnas Võrumaal on mägede ja järvede vahel avastamisrõõmu nii suurtele, kui väikestele.
Meil on:
Hämmastavalt mitmekesine ja puutumatult ürgne loodus. Metsarajad, kus on võimalik pigem kohata reinuvader rebast, kui teist inimest.
Võrumaa toit – Võrumaa toidul on ikka uma mekk man. Omamoodi maitsevad suitsusaunas suitsutatud liha, kohalike meistrite valmistatud kuldkollane sõir, leib, karask, kodukali ja –õlu või jahutavalt hapu kasemahlajook. Need on vaid mõned hõrgutavad maitsed, mida võite Võrumaal nautida.
Omanäoline saunakultuur – ega asjata võrukad ütle, et enne söömata kui saunata. Võrumaa suitsusaunad on ehe elamus nii kohalikule kui külalisele.
Võrukaeltega Võrumaal – ereda elamuse saamiseks ei pea ronima Mount Everesti tippu või sukelduma ookeani põhja, vahva emotsiooni võid saada ka Haanjamaal kelgumäest alla tuisates, Tamula rannapromenaadil jalutades, järves supeldes või külastades mõnda vahvat teemaparki.
Uma tettü – Võrumaalt ei saa tühjade kätega lahkuda, kindlasti leiad vahvaid ja ainulaadseid suveniire, mida koos mälestustega koju viia.
Võru keel ja kultuur – setod ja võrukesed. Vaatamata erinevatele traditsioonidele, kultuuripärandile, temperamendile ja keelemurdele suudame koos tegutsedes elu Eesti kagunurgas paremaks muuta.
Rikkalik ajaloopärand – Võrumaa muuseumid, kirikud, mõisad, linnamäed ja Vastseliina piiiskopilinnus pakuvad rohkelt teavet meie esiisade tegemiste kohta.
Võrumaa talv, mii´mäe´- uma´ja hää´! Mägedest saab alla sõita suuskade või kelguga, ekstreemsuse otsijad lumelaua või tuubiga. Kes pole talvel Haanjas käinud, see pole õiget talve näinud!

Võrumaale annavad näo meie sõbralikud ja külalislahked inimesed. Võrukeste jutt on tihti mõistukeelne, kavalate konksude ja ümberütlemistega.

Võrukesed peavad lugu vanadest tarkustest – olgu see siis vikatiga niitmine, lammaste pügamine, sokkide kudumine, lihasuitsutamine, leivategu, palkmajaehitus või saunaahju ladumine. Sama hästi, kui tehakse tööd, osatakse ka puhata ning elu nautida – keegi võtab üles laulu või tõmbab Teppo lõõtsa ja pidu omgi valla!

Rohkem infot Võrumaa turismiobjektide ning sündmuste kohta leiate aadressitelt
http://www.visitvoru.ee
http://www.puhkaeestis.ee/et/kiosk/area/voru

 

Tulõ Võrumaad kaema! Saat tunda, kuis kipõ lätt sust müüdä! Kaet, kuis tõse eläse ja omma. Mõtlet, et elo om illos!