Ülle Tillmann heaolu suunajuht 5196 7531 ulle.tillmann@vorumaa.ee
Kristi Vals kultuurispetsialist 5912 9200 kristi.vals@vorumaa.ee
Kerli Kõiv haridusuuendaja 5560 3988 kerli.koiv@vorumaa.ee
Karin Plakk projektispetsialist 5381 1809 karin.plakk@vorumaa.ee
Katrin Volman vabaühenduste konsultant 525 1750 katrin.volman@vorumaa.ee
Eliis Ermel noorte ettevõtlikkuse konsultant 521 7705 eliis.ermel@vorumaa.ee

Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks

Kõik kontaktid

ETKA Andras Võru maakonna koordinaator tunnustas maakonna parimaid täiskasvanud õppijaid

Neljapäeva, 23. septembri õhtul tänas ja tunnustas ETKA Andras Võru maakonna koordinaator maakonna parimaid täiskasvanud õppijad, õppima ergutavaid õpitegusid, innustavaid koolitajaid ja õppimist toetavaid organisatsioone.

Võru maakonna 2021. aasta laureaadid on:
Aasta õppija- Olga Aništšenko
Aasta koolitaja- Riina Kütt
Aasta õpitegu- MTÜ Võluvõru projekt „Vanemaealiste tööhõivevõime suurendamine Võru- ja Põlva maakonnas“- Helle Kivi
Aasta õppijasõbralik tööandja- AS Rauameister

„Tänavapäeva kiiresti muutuvas maailmas peame me kõik uusi teadmisi omandama ning seejuures on oluline kolme osapoole tugi: õppija enda motivatsioon, pere toetus ja loomulikult tööandja soosiv suhtumine õppimisse. Hea meel on tõdeda, et meil on palju tublisid tegijaid ja tegusid ka täiskasvanuhariduses ning et jagub nende märkajaid. Ja nagu uuringudki näitavad, õnnelikud on need inimesed, kes elukestvalt õpivad!“ rõõmustab Võru maakonna täiskasvanuhariduse koordinaator Kertu Pehlak.

Maakonnas esitati kokku 19 kandidaati neljas kategoorias. Kandidaate tunnustamiseks said esitada kõik soovijad alates 26. aprillist kuni 30. maini 2021 Andrase kodulehel. Kokku sai kandidaate esitada 4 erinevas kategoorias. Pärast kandidaatide esitamist alustasid parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid, mille moodustas maakondliku täiskasvanuhariduse koordinaator kaasates oma maakonna täiskasvanuhariduse tugivõrgustiku liikmeid. Seejärel asus tööle üleriigiline komisjon, mille moodustab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon (Andras) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga ja  kuhu kuuluvad täiskasvanuharidusega seotud organisatsioonide esindajad ning teised osapooled (Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Töötukassa, Eesti Vabaharidusliit, Eesti Linnade ja Valdade Liit, EPALE jt).

Tunnustusüritus toimus Navi Seltsimajas. Meeleoluka muusikalise etteaste tegi Kirsika Kuusik kitarril ning Võru Tantsukeskuse Igavesti Noored tantsugrupp rütmilise tantsukavaga „Vaba õhtu“. Elukestvasse õppesse panustajaid tervitasid Võru maakonna omavalitsuste nimel Tiit Toots ning Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktor Eveli Kuklane. Tiit Toots arutles oma tervituses- inimene õpib kogu elu, et elukestev õppimine on tänapäeva inimese elus õnnestumiste ning eduelamuste võti. Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktor Eveli Kuklane, aga üteluse üle- mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea.

Aasta õppijat, koolitajat ja õpitegu tunnustatakse 8. oktoobril Kultuurikatlas Tallinnas. Aasta õppijasõbraliku tööandja tunnustamine toimub 14. oktoobril koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga.

Täiskasvanuhariduse tunnustussündmus toimus tänu ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Võrumaa Arenduskeskuse, Täiskasvanuhariduse maakondliku võrgustiku ning Navi Seltsimajaga.

Foto: Aasta õppija Olga Aništšenko, autor Merily Jakovets.

Lisainfo:
Kertu Pehlak
Võru maakonna täiskasvanuhariduse koordinaator
Telefon: +372 53 430 735
E- post: kertu.pehlak@gmail.com

2021. aasta Kangro kirjanduspreemia sai Erkki Koort

Arvult 32. Bernard Kangro nimelise kirjanduspreemia pälvis tänavu Võru linnast pärit ja mullu tagasi Võrumaale Kündja külla kolinud Erkki Koort (46) keskaega käsitleva raamatutrioloogia eest, kuhu kuuluvad seikluslood “Kättemaks Kirumpääl” (2018), “Veritasu Tartus” (2019) ja “Salakuulaja Vastseliinas” (2020).

Et tänavuse Kangro preemia võiks saada just Erkki Koort, oli žürii koosseisus Janika Kronberg, Inga Kuljus, Liina Valper, Tiia Allas, Raili Leesalu, Elina Allas ja Ahto Raudoja vaieldamatult ühel nõul. Erinevalt paljudest varasematet aastatest oli kerge valikut teha.  Erkki Koorti raamatud pakuvad lugejale nii põnevust kui ka huumorit, ent ühtlasi annavad palju teadmisi keskajast, täpsemalt 14. sajandi lõpust, kui raamatute tegevuspaigad kuulusid Tartu piiskopkonna alla,  mille peamiseks vaenlaseks olid pihkvalased. Erkki Koort on oma kolme raamatuga toonud esimesena Eesti kirjanduses pildile Kirumpää linnuse ja küla, kus keskajal elas ligi 600 inimest.  Samuti varustab ta oma silmaringi laiendamisest huvitatuid keskaegse Tartu, Kärkna kloostri ja Pihkva kirjeldustega. Oma viimases raamatus “Salakuulaja Vastseliinas”, millega tegelikult peaks triloogia lugemist alustama,  loob ta värvika ajastutruu pildi Vastseliina linnuse ja küla ning Misso kandis asunud Pugola, kust peategelane Markus pärit oli, keskaegsest argipäevast.

“Tõeline maiuspala kodu-uurijatele ja ajaloohuvilistele, hea lugemisvara austajatele mõistagi,” kommenteeris Liina Valper. “Kas piir peab, oli oluline nii 700 aastat tagasi ja on seda ka praegu.”

“Tänapäevases raamatukülluses võivad Koorti raamatud jätta esmapilgul külmaks,” sõnas Elina Allas. “Ent kui neisse süüvida ja kui õnnestub raamatute autori endaga nende ajaloolisest taustast rääkida, siis huvi üha kasvab. Kui tänavu suvel korraldas Koort Kaika suveülikooli raames matka Kirumpää linnuse viimaste alles jäänud varemete juurde ja näitas maastikul ära, kus asus küla, kus kõrtsid ja kirikud, siis sai selgeks, et Koort on eesti ajalooteemalisse ilukirjandusse andnud hindmatu panuse.”

Erkki Koort on varem ajakirjanduses öelnud, et kuigi ta pole kunagi kirjanikuks ihalenud, hakkas esimese raamatu idee tema peas kerima siis, kui ta pidi öösiti oma esiklast kussutama. Hiljuti teatas ta sotsiaalmeedias, et on ta pannud punkti juba ka oma neljandale raamatule, mille tormiline tegevus on sedakorda toodud tänapäeva. Varem on Koort olnud pigem tuntud isejulgeolekuekspert. Praegu juhib ta otse Kündja külast nii Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituuti kui ka ajalehe Postimees uuriva toimetuse taasloomist.

Märkimist väärivaid teoseid leidus rohkemgi. Tänavu jäid Kangro preemia žürii sõelale peale Koorti raamatute ka Lauri Sommeri “Lõputu soovid”, Triinu Laane lasteraamat “Luukere Juhani juhtumised” ning Ago Ruusi koostatud ja rohke ajaloolise fotomaterjaliga varustatud “Vana-Võromaa päevapiltnikud”.

“Väga suure austusega hoian käes – õigem oleks öelda laual – Ago Ruusi aastatepikkuse uurimistöö vilja,” ütles Inga Kuljus. “Loomulikult võtab ligi 400leheküljelises raamatus tekstide lugemine ja fotode vaatamine tunde.”

Kuna Ruusi koostatud kogumik puhul pole tegu ilukirjandusega, otsustas žürii esitada raamatu kohaliku kultuurkapitali aastapreemia kandidaadiks.

Peamiselt Sännas elava Lauri Sommeri raamatu “Lõputu soovid” võttis Janika Kronberg kokku nii: “Üdini lõunaeestilik ja osalt ka võrukeelne. Sommer viljeleb stiilselt segažanri, milles põimuvad memuaarne ja kirjanduslik aines, tema loomingus elustuvad nii isiklikult kohatud kaasaegsed kui ka Andrei Tarkovski ja kunagised pärlipüüdjad.”

Triinu Laane raamatu kohta “Luukere Juhani juhtumised” ütles Raili Leesalu kokkuvõtlikult: “Humoorikas ja südamlik lasteraamat, kuid sugugi mitte lapsik. Murdelised repliigid on mõistetavad ka täiesti kirjakeelsetele lugejatele.”

Kangro preemia antakse igal aastal kätte Bernard Kangro sünniaastapäeval. Tänavu toimus see laupäeval, 18. septembril Vastseliina piiskopilinnuse õuealal kirdetornis. Vastne laureaat rääkis lähemalt teemal “Kuidas kirjanik lõi keskaegset Võrumaad”. Muusikalisi vahepalasid täitis Vastelinna Muusikakooli vaskpilliõpetaja Urmas Himma juhitud puhkpilliansambel.

Antsla lähedalt Oe külast pärit Bernard Kangro (18.09.1910-25.03.1994) nimelist kirjanduspreemiat antakse Võrumaal välja aastast 1990, kui selle esimeseks saajaks oli Kangro ise.

Preemia rahaline väärtus on tänavu 500 eurot ning pärast maavalitsuste kaotamist kureerib preemia andmist Võrumaa Arenduskeskus.

Pildistas Anneli Lõhmus

Lisainfo:
Kristi Vals
kultuurispetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
tel: 5912 9200
e-post: kristi.vals@vorumaa.ee

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas Võru maakonna kaunimate kodude omanikke

8. septembri õhtupoolikul tunnustati Eesti kaunis kodu 2021 Võru maakonna nominente ja laureaate. Tunnustamissündmus toimus aastal 2021 Eesti kaunis kodu maakondliku konkursi ühe laureaadi Liivia ja Aare Juhkami koduõues, Vastseliina alevikus, Võru vallas.

Võru maakonna „Eesti kaunis kodu 2021“ konkursi võitjad:
Sirje ja Üllar Irbo kodu Toomasmäe küla, Setomaa vald
Aare ja Liivia Juhkami kodu Vastseliina alevik, Võru vald
Pütsepa talu, Tiina ja Andrus Tiiriku suvekodu Käänu küla, Rõuge vald

Konkurssi “Eesti kaunis kodu 2021” nominendid:
Reliia Veske, Kevin Veske kodu – Teedla küla, Antsla vald
Ala-Andsumäe talu, Andres Lattik ja Rita lind – Andsumäe küla, Rõuge vald
Kogretare talu, Tiit Allas – Kogrõ küla, Rõuge vald
Zoja Jereśina kodu – Lüübnitsa küla, Setomaa vald
Kohvi talu, Egne ja Marko Krillo – Lasva, Võru vald

Kategoorias „Parim tööstusmaastik 2021“ nominendid:
Andri – Peedo talu –  Kimalasõ küla, Rõuge vald
Osaühing Osula Graanul – Varese, Võru vald
Värska sadam koos promenaadiga – Värska, Setomaa vald

Tunnustamissündmusel andis SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots üle Riigihalduse ministri tänukirjad, rahvusvärvides mastivimplid ja meened tänavustele nominentidele. Lisaks omavalitsuste poolt maakondlikule konkursile esitatud kaunitele kodudele tunnustas ka Rõuge vald oma piirkonna võitjaid.

Võru maakonnas korraldab “Eesti Kaunis Kodu” konkurssi SA Võrumaa Arenduskeskus koostöös Võru maakonna omavalitsustega. Tänavu toimus konkurss juba 23 korda. Sellel aastal esitasid omavalitsused maakondlikule komisjonile hindamiseks 11 objekti. Nende seas sellel aastal ka kolm kaunist tööstusmaastikku. Nominentide seast valiti välja kolm kodu ja üks tööstusmaastik, mis esitati Eesti Kodukaunistamise Ühendusele, kes koordineerib rahvuslikku programmi „Eesti kaunis kodu“.

Kaunis koduaias toimunud sündmusel pakkus muusikalise elamuse Põlva Muusikakooli neidude ansambel DeViis, Riivo Jõgi juhendamisel ning kõik kohalolijaid said osa põnevast koolitusest „Kuidas kahjuritega koduaias toime tulla“, koolitaja Põllumeeste Ühistu KEVILI agronoom Tiiu Annuk.

Palju palju õnne kõikidele ilu loojatele!

Fotol: tunnustamissündmusel osalenud
Pildistas: Birgit Pettai

Lisainfo:
Kristi Vals
kultuurispetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
tel. 5912 9200
e-post kristi.vals@vorumaa.ee

Võrumaa Kutsehariduskeskus kutsub huvilisi tasuta kursustele alates septembrist

Andmete visualiseerimine MS PowerBi-ga, koolitaja Kadi Tamm, kell 14.00-19.00
September: 8., 9., 10., 13., 17.

Sündmus- ja ürituskorraldus, koolitaja Viibeke Turba, kell 16.00-20.00
September: 27., 29.
Oktoober: 4., 6., 11., 13.

Erialane inglise keel teenindustöötajatele, koolitaja Kaili Leino, kell 16.00- 19.10
September: 20., 22., 27., 29.
Oktoober: 4., 6., 11., 13., 18., 20., 25., 27.
November: 1., 3., 8., 10., 15., 17., 22., 24.

3D modelleerimine (Sketch Up programm), koolitaja Kadri Maikov, kell 8.30- 20.00
September: 22., 29.
Oktoober: 6

Andmeanalüüs MS Excelis raamatupidajatele, koolitaja Kadi Tamm, kell 14.00 – 19.00
September: 23., 24., 30.
November: 1., 8.

Tööstuskontrollerite programmeerimine ja andmevahetus (GD; PROFIBUS, PROFINET) koolitaja Viktor Dremljuga, kell 14.15- 18.45
September: 14., 16., 21., 23., 28., 30.
Oktoober: 5., 7., 12., 14., 10., 21., 26., 28.

Erialane soome keel teenindustöötajatele, koolitaja Siiri Toomik, kell 16.45- 19.45
September: 28., 30.
Oktoober: 5., 7., 12., 14., 19., 21., 26., 28.,
November: 2., 4., 9., 11., 16., 18.,, 23., 25., 30.
Detsember: 2., 7., 9.

Toetusprojektide koostamine ja projektitöö, koolitaja Haimar Sokk, kell 10.00-17.00
September: 29.
Oktoober: 6., 13., 20., 27.

Täpsem info ja koolitustele registreerumine:
Tel: 785 0818, 5667 0850; e- post: merle.vilson@vkhk.ee
Tel: 785 0817, 5690 5389; e- post: terje.kruusalu@vkhk.ee

EL Sotsiaalfondi logo

Inspiratsiooniseminar “Idee Starter”

7.oktoobril toimub noortepäev ehk inspiratsiooniseminar „Idee Starter“, mis on suunatud 7.-9.klassi noortele. Tegemist on veebiseminariga, mis aitab märgata minifirma loomise, ettevõtlikkuse ja ettevõtluse erinevaid vaatenurki.

Tule kindlasti veebi kuulama, ootame Sind!

Moderaator on Harald Lepisk. Loe tema kohta lähemalt siit: https://trainings.ee/meeskond/harald-lepisk

REGISTREERI SIIN! hiljemalt 4.oktoobriks!

Veebiseminaril:

· kuulatakse noorte lugusid, kus jagatakse, mida on vaja selleks, et teha edukas minfirma

· esineb Võru Kesklinna Kooli minfirma Šokolaaz ning noor kohalik ettevõtja Robi Zuts

· õpitakse, kuidas märgata enda ümber rohkem võimalusi, mida ette võtta

· mõistetakse, kuidas tunda ära hea äriidee ja proovida kas sellest võiks asja saada

NB! Osalenutele jagatakse eelsalvestatud videoloeng ärimudeli lõuendi teemal!

 

Täpsem info:

Eliis Ermel

Noorte ettevõtlikkuse konsultant

tel + 372 521 7705
e-post: eliis.ermel@vorumaa.ee

 

ETKA Andras tähistas Võru maakonnas oma 30. sünnipäeva elukestva õppe puu istutamisega

Andrase 30. sünnipäeva tähistamiseks istutati reedel, 3. septembril maakonna keskusesse Võru linna Koreli oja kaldale kolm kaske. Puude istutamise eestvedajad Võru maakonnas on ETKA Andrase projektijuhid, Võrumaa täiskasvanuhariduse koordinaator ja Võru Linnavalitsus. Võrumaa täiskasvanuhariduse koordinaatori ning Võru Linnavalitsuse haljastuse ja linnakujunduse spetsialisti koostöös otsiti sobivaimat kohta Võru linnas kui maakonna tõmbekeskuses ja Koreli oja äärsne oma väliõppeklassidega on esimeseks elukestva õppe puude istutamiseks parim paik. Koreli oja on üks atraktiivsemaid jalutus- ja ajaveetmispiirkondi Võru linnas. Koreli oja kallas on oma uuenduste ning planeeringuga muutnud linna tõmbekohaks ja kõik saavad lisaks Koreli oja dendropargile jälgida ka elukestva õppe puude kasvamist.

Peale kolme kase istutamist suunduti Võrumaa Muuseumisse, kus muuseumirahvas tutvustas näitust „Võru Õpetajate Seminar 100“. Sündmusega tähistatakse ühtlasi teadmistepäeva ning uue õppeaasta algust.

Puu istutamine on Andrase jätkusuutlikkuse ja kestmise jaoks kena traditsioon. 30. sünnipäeval istutavad Andrase liikmed, võrgustikud ja koostööpartnerid üle Eesti kõigis maakondades oma elukestva õppe puu, tähistamaks õppimist kogu elukaare vältel kui meie kestvuse hoidjat.

Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioonil Andras täitub tänavu kolmekümnes tegutsemisaasta. Aastate jooksul on Andras ühendanud täiskasvanute koolitajaid ning tegelenud elukestva õppe väärtustamise ja edendamisega. Elukestva õppe ja täiskasvanuhariduse populariseerimine on nende aastate jooksul teoks saanud tänu vabatahtlikkuse alusel tegutsevatele võrgustikele, Andrase liikmetele ja koostööpartneritele.

Foto autor: Kaisa Äärmaa

Lisainfo:
Kertu Pehlak
Võru maakonna täiskasvanuhariduse koordinaator
tel 5343 0735

Võru ja Seto noored peavad festivali – I Võro-Seto NoorteFEST 3.-4. septembril Varstus

Varstu Kultuurikeskus täitub 3.-4. septembril noorte võrokeste ja setodega, sest toimub maailma esimene Võro-Seto NoorteFEST. Festivali programm on kirju – kontserdid, töötoad ja arvamushommik. Lisaks võru ja seto juurtega noortele ei puudu esinejate seast ka väliskülalised.

Võru ja seto noored on oodatud kooli algust tähistama Rõuge valla kõige suurema siselavaga Varstu kultuurikeskusesse. Reedel alustab festival orienteerumisega ja töötubadega, õhtul saab kuulda kuut muusikakollektiivi ja südaöösel jätkub programm öökinoga. Laupäeva hommikul on oodatud kõik soovijad liituma läbi Zoom-keskkonna Arvamushommikuga, mida veavad eest Kääpa põhikooli üheksandik Eliisabet Raju ning laulev näitleja Inga Lunge.

Idee autor, Rõuge valla kahte kultuuripesa (Mõniste Rahvamaja ja Varstu Kultuurikeskus) eest vedav Kadri G Laube on põnevil, sest nii mastaapset ja mitmel tasandil toimuvat sündmust Varstust pärit Laube mäletamist mööda Varstus varem korraldatud ei ole. “On oluline, et meie noored oleksid teadlikud ning oskaksid väärtustada seda, et Võru maakonnas toimetavad kaks nii eriilmelist rahvust, kaks keelelt veidi sarnast, kuid kultuurilt totaalselt erinevat kogukonda,” lisab Laube.

Programmi tekkimiseks oli väga oluline panus Võru maakonna noortel ning kultuuri- ja noorsootöötajatel. Koroonatingimustes kutsus Võrumaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist Kristi Vals kultuuritöötajaid kord nädalas Zoomi koosolekutele. Seal sai idee positiivse tagasiside ning kuna Võrumaa Arenduskeskuse jaoks on oluline kahe kultuuriruumi tähtsustamine ja esile toomine, siis on esimese festivali eestvedamine jäänudki Võrumaa Arenduskeskuse ja Varstu Kultuurikeskuse korraldada.

Laube sõnul peaks programmist igaüks omale meelepärast leidma: “Selge on see, et kõik Võru maakonnas tegutsevad artistid esimesele festivalile ei mahu. Ideeks on, et järgmisel aastal kohtuvad noored juba järgmises kohas ja programm muutub ju iga aastaga just nii, nagu nooredki.”

Festivali teine peakorraldaja Kristi Vals soovib, et noored leiaksid tee Varstusse, võtaksid aja suhtluseks ja kohtumisteks: “Iga päevaga, mis oleme omaette, kaugeneme üksteisest. Sotsiaalsete oskuste arendamine ja vaimse tervise hoidmine võiksid olla need märksõnad, mis täiskasvanutena oma noorte suunamisel võiksid kuklas kõlada.”

Arvamushommiku eestvedaja, Kääpa Kooli üheksandik Eliisabet Raju näeb tänases väljakutseid pakkuvas olukorras võimalusi: “Tänu 21. sajandi privileegidele toob Arvamushommik kokku üle terve maailma resideeruvad Võro- ja Setomaa juurtega noored kogenud tegijad, kes inspireerivad oma lugude ja põnevate vaatenurkadega meie festivalil osalejaid. Hea on see, et Arvamushommik on jälgitav igast maailmanurgast.” Teistest erinemise, oma tee ja kultuuri leidmise üle arutavad Kerli Kirch Schneider, Katre Kirch Worth, Anna Hints, Egert Kanep, Sandra Raju, Evelin Leima ja Markus Truup.

 

Kava ja piletid: https://fienta.com/et/vorosetonoortefest

Programm:

3. september 2021
14:00 Lükkame festari käima! – kultuurikeskuse ees
14:30-16:30 Orienteerumis-pärastlõuna “Vaatame Varstusse!”- OK Võru, Sixten Sild
16:00 Tänavakunsti töötuba – Kertu Reva
17:00 Teatritöötuba “Improviseerides vabaks” – Merilin Kirbits
18:00 Djembe-tsõõr – Reigo Ahven

Õhtune programm (kuni südaööni jälgitav FB-LIVE vahendusel)
19:00 tervitavad Võrumaa Arenduskeskuse juht Tiit Toots, Rõuge vallavanem Rein Loik. Õhtut juhib Reigo Ahven.
* Viiuli-kitarriduo Elizabeth Davidson-Blythe & Daniel Quayle (USA/Man)
* Abba hitid – Võru Gümnaasiumi noored
* Andreas Pall
* Kraavijämm
* Klubi-karmoška – Toomas Valk
* ans. Drift
* öökino “Virago”, “Jää”

4. september 2021
11:00-13:00 Arvamushommik “Kirriv ilm – puult ja vasta”. Modereerivad Inga Lunge ja Eliisabet Raju.

Lisainfo: Kadri G Laube, tel 511 7348, varstukultuurikeskus@rauge.ee
või
Kristi Vals, kultuurispetsialist, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel 5912 9200, e-post: kristi.vals@vorumaa.ee

3. septembril istutatakse Koreli parki elukestva õppe puu

Olete väga oodatud Võru maakonna elukestva õppe puu istutamisele reedel, 3. septembril 2021 kell 15:00 Koreli oja Kagukeskuse poolsele alale.
Tulge tähistage meiega Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioonil Andras 30. sünnipäeva!

Aastate jooksul on Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras ühendanud täiskasvanute koolitajaid ning tegelenud elukestva õppe väärtustamise ja edendamisega.
Elukestva õppe ja täiskasvanuhariduse populariseerimine on nende aastate jooksul teoks saanud tänu vabatahtlikkuse alusel tegutsevatele võrgustikele, Andrase liikmetele ja koostööpartneritele.

30. sünnipäeval istutavad Andrase liikmed, võrgustikud ja koostööpartnerid üle Eesti kõigis maakondades oma elukestva õppe puu, tähistamaks õppimist kogu elukaare vältel kui meie kestvuse hoidjat. Puu istutamine on Andrase jätkusuutlikkuse ja kestmise jaoks kena traditsioon.

Pärast puu istutamist suundume Võrumaa Muuseumisse (Katariina allee 11), kus on meil imeline võimalus tutvuda Võru Õpetajate Seminari puudutavate materjalide ning saame väikese varajase piilumise tulevasse näitusesse.

Lisainfo:
Kertu Pehlak
Võru maakonna täiskasvanuhariduse koordinaator
tel 5343 0735

Aita valida Aasta õppija 2021, rahva lemmik!

Sel aastal esitati aasta õppija tiitlile kokku 135 kandidaati, kelle hulgast valiti maakonna laureaadid.
Nüüdsest on võimalik tutvuda maakondade aasta õppija 2021 laureaatidega ning anda oma hääl Aasta õppija 2021rahva lemmiku väljaselgitamiseks.

Selleks palume  15. septembrini ANDA OMA HÄÄL SIIN

Aasta õppija 2021, rahva lemmik selgub 8. oktoobril täiskasvanuhariduse tänusündmusel.

Kandidaatidega tutvumiseks klõpsa nimel!
Aira Jõõts, Harjumaa
Tenno Lauri, Hiiumaa
Kaire Keero, Ida-Virumaa
Külli Rand, Jõgevamaa
Ülle Leesmaa, Järvamaa
Kristel Tereping, Läänemaa
Signe Puusepp, Lääne-Virumaa
Piret Rammo, Põlvamaa
Kaire Parts, Pärnumaa
Maarja Võrk, Raplamaa
Triin Arva, Saaremaa
Anu Lipp, Tallinn
Kristiina Värnik, Tartumaa
Anneli Uffert, Valgamaa
Andres Härm, Viljandimaa
Olga Aništšenko, Võrumaa

Alustava mini – ja õpilasfirma juhendaja motivatsioonipäev 22.septembril 2021 Tartu Aparaaditehases

22.septembril 2021 on tulemas on motivatsioonipäev alustavatele mini- ja õpilasfirmade juhendajatele, mis toimub Tartus ning mida korraldab MAK strateegia töögrupp (JA õpilasfirmade programm+õpilasmeeskondade juhendamine).

Kõik, kes soovivad osaleda, palun anda e-mailiga märku hiljemalt 10.septembriks aadressil eliis.ermel@vorumaa.ee

Alustava juhendaja stardiabi

22.09.2021 Päeva juhib Marek Mekk

Päevkava:
10.30 Väike tutvumine koos kohviga
11.00 Kogemuslugu: Mari Erm-Reining (paar aastat töötanud ÕF juhendajana Pärnu Koidula Gümnaasiumis)
11.30 Edulugu: Marek Mekk (pikaajalise kogemusega koolitaja ja õpilasfirmade juhendaja ja mentor)
12.00 Lõuna
12.45 Stardiabi ja juhendatud motiveerivad vestlused laudades
14.45 Päeva kokkuvõte

Seoses COVID-19 piirangutega sündmusel osalemise nõuded:
Vastavalt Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldustele on kõigil motivatsioonipäeva osalejatel vaja esitada EL digitaalne COVID tõend (QR koodiga).
Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja prinditud kujul üks nendest alljärgnevatest tõenditest:
– kehtiv vaktsineerimispass
– COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend
– negatiivne COVID-19 PCR testitõend, mis on kehtiv 72h, või negatiivne COVID-19 antigeeni kiirtestitõend, mis on kehtiv 48h.

Rohkem uudiseid