Tiia Allas haridusspetsialist 5348 4969 tiia.allas@vorumaa.ee
Aigi Pall kultuurispetsialist 5912 9200 aigi.pall@vorumaa.ee

 

Kõik kontaktid

Võru noored loovad digilahendusi poodide kaubavaliku ja sporditulemuste võrdlemiseks

Kolmandat aastat toimuvas kutsekoolinoorte koolitusprogrammis Samsung Digi Pass asub võidu digilahendusi looma kümme 14-20-aastaste noorte meeskonda õppeasutustest üle Eesti, kaks neist Võrumaalt.

Võrumaa kutsehariduskeskuse IT-eriala õpilased soovivad veebruariks välja tulla rakendustega, kus võrrelda Eestiga seotud spordimängude tulemusi ning poodide kaubavalikut.

Meeskonda „Võrukad“ kuulub kolm 17-aastast noormeest, Christofer-Lemo Lea, Alex Zernov ja Martin Sööt. Võrumaa kutsehariduskeskuse IT-süsteemide nooremspetsialistid soovivad luua spordirakenduse, kust saab reaalajas vaadata Eestiga seotud mängude tulemusi.

„Hetkel saab vaadata tulemusi näiteks Eesti Jalgpalli Liidu veebilehel, aga oleks palju lihtsam, kui saaksid võtta rakenduse lahti ja näha kohe oma lemmiktiimi tulemust. Muidugi tahaksime ka võtta kõrvale muid alasid kui ainult jalgpall. Näiteks korvpall, võrkpall, käsipall,“ kirjeldas võistlusideed meeskonna juht Martin Sööt.

„Võrukate“ teine liige Christofer-Lemo Lea on enda sõnul tipptasemel arvutikasutaja: teeb ise veebilehti, tegeleb digiloominguga ja haldab veebikeskkondi.

Samsung Digi Pass programmiga liitus ta seepärast, et soovis veel digioskusi juurde õppida, näiteks Linuxi operatsioonisüsteemi kohta. „Nutiseadmed mõjutavad oluliselt igapäevaelu ja tulevikus IT-erialal töötamist. Kui ma saaksin kõik oma asjad igal pool ära teha ainult enda nutitelefonist, siis oleks päris mugav ringi liikuda, ilma et peaks kogu aeg arvuti taga istuma,“ lausus Lea.

Kolmas „Võrukas“, Alex Zernov soovib digipädevustest juurde õppida eelkõige just projektijuhtimist, kuidas luua palju sujuvamat tiimitööd ja kuidas seda juhtida, kuna kõik need oskused on tema sõnul tööjõuturul väga hinnatud.

Poodlemine kergemaks 

Võrumaa kutsehariduskeskuse teine esindusmeeskond kannab nime „Puuduv lüli“. 18-aastane Mario Käis, 17-aastane Kristjan Leonov ja 17-aastane Timo Lillmaa õpivad samuti IT-erialal ning soovivad luua rakendust, kus võrrelda poodide kaubavalikut.

„Tänapäeval on raske leida kõige paremat pakkumist läbi reklaamide, kuna neid on nii palju ja kokkuvõtet oleks raske teostada. Meie idee oleks luua rakendus, millega on võimalik vaadata lähimate või kaugemate poodide sisu ning võrrelda kaupade hindu,“ kirjeldas meeskonna juht Käis.

„Selle rakenduse põhimõte on olla poodide nimekiri ning hinnakiri, mis teeks šoppamist veidikene kergemaks, kuid sellele saaks ka potentsiaalselt lisada uusi funktsioone. Näiteks läheb ema poodi ning annab läbi rakenduse sellest perele teada, et teistel oleks võimalus nimekirja soove lisada,“ lisas ta.

Praktilised digioskused hinnas 

Samsung Electronicsi Digi Pass programmi juht Baltikumis Egle Tamelyte tõi välja, et Eestis finaali valitud kümme digiideed aitavad lahendada elulisi probleeme ja mentorid julgustavad noori ka tulevikus oma äriplaani ellu viima.

„Järgmisena ongi novembri lõpus noori ees ootamas veebiseanss mentoriga – meeskonnatöö, ideede väljatöötamise ja probleemide lahendamise koolitus, kus kirja pandud mõtet koos tehnoloogiavaldkonna spetsialistiga päriselt arendama hakata. Projekti lõpus saavad kõik osalejad ka digitaalse passi, mis näitab tööandjatele omandatud vajalikke digitaalseid ja sotsiaalseid oskused,“ ütles Tamelyte.

Samsung Digi Pass programmi esimesed koolituspäevad toimusid 26. ja 27. oktoobril Tallinna Ülikoolis, kus osalejad läbisid digitaalsete oskuste testi ning said ülevaate prototüüpimisest kuni nutiseadmete eripärani. Programmi lõpuüritus toimub 13. veebruaril 2019, kus meeskonnad esitavad oma projekti žüriile ja kuulutatakse välja võitja.

Samsung Digi Pass koolitusprogrammis asuvad võistlustulle nii tulevased tarkvaraarendajad, multimeedia spetsialistid, tööstusinformaatikud, juuksurid, metsurid, laotöötajad kui ka koka eriala õpilased.

Oma kolmeliikmeliste meeskondadega on kutsekoolinoorte digipädevuste koolitusprogrammis väljas Luua metsanduskool ning Järvamaa ja Tartu kutsehariduskeskus. Kaks võistkonda on osalemas nii Kehtna kui Võrumaa kutsehariduskeskusest ning kolm meeskonda Ida-Virumaa kutsehariduskeskusest.

Fotol Võrumaa Kutsehariduskeskuse meeskond „Võrukad“ (all) ja “Puuduv lüli” (üleval). Pildistas: Magnus Heinmets

Osale Erasmus+ programmi uue taotlusvooru avavebinaridel!

Erasmus+ programmi 2019. aasta taotlusvooru kutse ja programmijuhend on avaldatud. Rahvusvahelist koostööd väärtustavatel Eesti haridusasutustel on aeg koondada oma mõtted ja ideed. Nii jõuab need esitamise tähtaegadeks kvaliteetseteks taotlusteks vormida. 

Kõikidel Erasmus+ haridusvaldkondadel on eelarve kasvanud ja tõenäosus saada oma rahvusvahelisele projektile toetus on suurem kui kunagi varem! Kokku on uue taotlusvooru eelarve kasvanud 10 protsenti, küündides 3 miljardi euroni.

2019. taotlusaastast selgema ülevaate saamiseks korraldame 15. novembril programmi kõikide haridusvaldkondade võimalusi tutvustavad vebinarid. Osale vebinaridel ja leia julgustust ning inspiratsiooni!

Kui soovid infot mitme erineva valdkonna võimalustest, siis registreeru vebinaridele eraldi.

VEBINARID

Erasmus+ võimalused täiskasvanuhariduses, kl 12.00-13.00

Erasmus+ võimalused üldhariduseskl 13.00-14.00

Erasmus+ võimalused kutsehariduseskl 14.00-15.00

Erasmus+ võimalused kõrghariduseskl 15.00-16.00

Võru maakonna aasta isa 2018 on Jaan Randvere

Eile Võru Kandles toimunud isadepäeva kontsert-aktusel andis Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots üle Võru maakonna aasta isa tiitli nelja lapse isale Jaan Randverele.

 Jaan Randvere on pühendunud 4 lapse isa, 2 lapselapse vanaisa, armastav abikaasa, hindamatu väärtusega õpetaja, abivalmis ja tark kaaslane kolleegidele ning väga mitmekülgne ja andekas muusik.

 

Jaani suur armastus Võrumaa vastu kumab kaugele ja nüüd kannavad kodupaiga väärtustamist edasi ka tema lapsed. Laste sõnul on Jaan isa, kes seab oma pere vajadused kõrgemale enda vajadustest. Tütar Maaren on iseloomustanud isa mehena kes julgeb armastada ja hoolida ning kes toetab oma lapsi ja abikaasat alati. Poeg Johan tunneb, et isa on talle alati olnud suurimaks eeskujuks ja toetajaks. Ta arvab, et isa polegi võib-olla niivõrd südamlik mees kuivõrd hoopis suure südamega mees!

 Aasta isa tiitlit on Võru maakonnas välja antud alates 2005. aastast. Eelmisel aastal pälvis selle tunnustuse kolme lapse isa Tarmo Mõttus.

Fotol Võrumaa aasta isa 2018 Jaan Randvere koos perekonna ja Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liikme Tiit Tootsiga. Pildistas: Margus Muts

 Lisainfo: Aigi Pall, kultuurispetsialist, tel: 5912 9200, e-post aigi.pall@vorumaa.ee

 

Märkame tublisid noortevaldkonna tegijaid!

19.-25. november 2018 on üle-eestiline noorsootöö nädal. Sellega seoses soovime Võru maakonna tublimaid noortevaldkonna tegijaid esile tõsta nii maakonna kui riiklikul tasandil. 

Võru maakonna tunnustamiskonkurss

Palun aidake meil üles leida kõik väärikad kandidaadid, et nende suurepärane eeskuju maakonna tasandil veelgi nähtavamaks muuta.

Tunnustamiseks saab maakonna tasandil kandidaate esitada 6 kategoorias:

 • enim silma paistnud noorsootöötaja;
 • aasta koostöö;
 • aasta tegu;
 • aasta noor (7-26.a, olenemata sellest, kas ta töötab või õpib);
 • aasta noorteühendus;
 • pikaajaline panus noorsootöösse.

Kandidaadi esitamiseks täida ära taotlus, mille leiad aadressilt https://tinyurl.com/Noortevaldkonnaparimad2018.

Taotluste esitamise tähtaeg on 1. november 2019 kell 9.00.

Võru maakonna noortevaldkonna tunnustusüritus toimub 23. novembril algusega kell 16.00 Mõniste rahvamajas.

 

Üleriigiline tunnustamiskonkurss

Silmapaistvamad maakonna kandidaadid esitab SA Võrumaa Arenduskeskus omalt poolt üleriigilisele Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) poolt korraldatavale tunnustamiskonkursile.

Kuna üleriigilisele konkursil kvalifitseerumiseks on sama kandidaati vaja esitada vähemalt kahe erineva esitaja poolt, siis oleme maakondliku tunnustamise taotluse ankeedi ehitanud üles riikliku konkursi ankeedi baasil.

Riikliku konkursi tunnustamise korraga saab tutuvuda ENTK konkursiveebi lehel aadressil https://entk.konkursiveeb.hitsa.ee. Taotluse esitamiseks tuleb ID kaardi abil konkursiveebi sisse logida, valida „esita uus taotlus“ ning täita „Noortevaldkonna tunnustuskonkurss 2018“ taotlusvorm.

Üleriigilise konkursi taotluste esitamise tähtaeg on 1. november 2018 kell 23.59.

Vaata rohkem: https://vorumaa.ee/haridus-kultuur/noortevaldkonna-tunnustamine/

 

Aitäh märkamast!

Ettevõtlike koolide parimad edulood on selgunud

Ettevõtliku kooli korraldatud Haridusfestivalil 2018 tunnustati maakondade parimaid koolide õppeprojekte ning tervitati 28 uut õppeasutust, kes on oma süsteemse tööga pälvinud kvaliteedimärgi „Ettevõtlik kool“.

Ida-Viru Ettevõtluskeskuse juhatuse liige Pille Sööt tõdes, et tulevikuhariduse võtmeküsimuseks on see, kuidas tuua rohkem põnevamat ja kaasavamat õppimise metoodikat koolidesse ja lasteaedadesse. “Oluline on, et õpetajad keskenduksid tunnis lisaks enda ainele ka õpilastes teiste oluliste pädevuste arendamisele. Enam ei saa õpetada vanaviisi ning tuleb leida uusi mooduseid, et arendada noortes just neid oskuseid, mida nad tulevikuks vajavad,” selgitas Sööt.

Läbi edulugude konkursi soovib Ettevõtlik kool selliseid häid näiteid eeskujuks tuua. Edulugude konkursile esitasid õppeprojekte koolid üle Eesti, finalistid valis üle-eestiline žürii ning parimad selgusid Haridusfestivalil žürii ja publiku häälte põhjal.

Võru maakonnast sai auhinnalise kolmanda koha Võru Kreutzwaldi Kool kategoorias „Põnevaim tund“ 

 • Võru Kreutzwaldi Kool „Goldberg´i masinast Koeningseggi superautodeni“

Goldbergi masinaks nimetatakse seadeldist, mis koosneb paljudest lihtsatest mehhanismidest ja mis teostab väga keerulist teed pidi lihtsat ülesannet. Teadusteemaliseks võistlusteks valmistataval masinal pidi olema kümme elementi, tööaeg täpselt 30 sekundit ning lõpuks pidi masina operatsioonide doomino-efekti tulemusena vabanema õhupall. Õpilane Hanno-Laur kutsus kokku meeskonna ja alustati projekteerimisega. Mõeldi välja erinevad elemendid ning ehitati need juhendaja abiga valmis. Võistlusel osalenud seitsmest Goldbergi masinast täitis võistlusülesande kõige täpsemalt Võru Kreutzwaldi Kooli võistkonna masin 30,26 sekundiga.

Haridusfestivalil tunnustati Ettevõtliku kooli standardiga neid koole ja lasteaedu, kus on ette võetud organisatsiooni kujundamine tervikuna ettevõtlikuks koolis ja lasteaiaks. Ettevõtlike koolide ja lasteaedade nimetust saavad uhkusega kanda veel 28 haridusasutust üle Eesti. Nende seas sai Võru maakonnast baastaseme Kääpa Põhikool ning Osula Põhikool.

„Ettevõtliku kooli“ haridusfestival keskendub tuleviku haridusele

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool kutsub kokku õpetajad, koolijuhid, lapsevanemad ja noored, et üheskoos arutleda tuleviku hariduse üle. Tänavune haridusfestival toimub 18. oktoobril Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Tulevikuhariduse võtmeküsimuseks on see, kuidas tuua rohkem põnevamat ja kaasavamat õppimise metoodikat koolidesse ja lasteaedadesse.

Ida-Viru Ettevõtluskeskuse juhatuse liige Pille Sööt tõdeb, et oluline on, et õpetajad keskenduksid tunnis lisaks enda ainele ka õpilastes teiste oluliste pädevuste arendamisele. Ta toob välja, et enam ei saa õpetada vanaviisi ning tuleb leida uusi mooduseid, et arendada noortes just neid oskuseid, mida nad vajavad tulevikuks. Sööt lisab: „Maailm muutub ja sellega peab kaasas käima ka haridussüsteem. Tänavusel haridusfestivalil korraldame õpetajatele ja koolijuhtidele just selliseid töötubasid, millega julgustada ja õpetada neid kasutama ettevõtliku õppe metoodikaid enda ainetundides.“

Koostöös ettevõtlusõppe programmiga Edu & Tegu pakutakse osalejatele harivaid töötubasid, mis aitavad paremini mõista ettevõtlikkuse toetamise võimalusi koolitunnis, jagada oma edulugusid ning tutvuda teiste omadega üle-eestilise edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ raames.

Haridusfestival on haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” algatusel aastal 2007 sündinud üritus koolijuhtidele, õpetajatele ja õpilastele. Haridusfestivali korraldab Ida-Viru Ettevõtluskeskus koos teiste maakondlike arenduskeskustega. Haridusfestivali korraldamist toetab Haridus- Ja Teadusministeerium Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist läbi ettevõtlusõppe programmi Edu&Tegu.

Lisainfo:
Kristi Krilovs
Ettevõtlik kool koordinaator
kristi.krilovs@ivek.ee
+372 501 2901
Haridusfestivali päevakava

Võrumaa Arenduskeskus kutsub osalema ja tunnustama omi TEGIJAID!

Ettevõtlusõppe programm Edu&Tegu korraldab taaskord tunnustamiskonkursi, kuhu kõik saavad oma tublisid õpetajaid ja haridustegelasi esitada. Nüüd on taaskord hea võimalus neid märgata ja esitada!

Kandidaate saab esitada viies kategoorias kuni 21. oktoobrini.

 • Tiitliga Aasta ettevõtlik õppur tunnustatakse õpilas- ja/või üliõpilasfirmat ja/või ettevõtlusõppes moodustatud meeskonda, kes on ettevõtlusõppes saavutanud silmapaistvaid tulemusi.
 • Tiitliga Aasta ettevõtlusõppe edendaja tunnustatakse meeskonda, organisatsiooni või asutust, kes on märkimisväärselt panustanud ettevõtlusõppe arendamisse ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja levitamist.
 • Tiitliga Aasta ettevõtlik õpetaja tunnustatakse ettevõtluse või muu aine õpetajat või õppejõudu, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlusalast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.
 • Tiitliga Aasta ettevõtlusõppe mentor tunnustatakse ettevõtjat või ettevõtlikku töötajat, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlusalast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.
 • Tiitliga Ettevõtlusõppe programmi aasta tegija tunnustatakse isikut, kes on silmapaistvalt panustanud ettevõtlusõppe programmi tegevustesse ja arendamisse ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja levitamist.

Laureaadid valib ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu partnerite esindajatest koosnev komisjon, võitjad kuulutatakse välja 27. novembril.

ESITA OMA KANDIDAAT SIIN:  http://www.xn--ettevtluspe-jfbe.ee/tunnustus

Täpsem info: https://www.facebook.com/ettevotlusope/photos/a.1096632933689773/2097811296905260/?type=3&theater

Võrumaa Arenduskeskus ootab kandidaate Võru maakonna aasta isa tunnustamiseks

Läheneva isadepäeva eel kutsub Võrumaa Arenduskeskus esitama kandidaate Võru maakonna aasta isa aunimetusele.

Aasta isa kandidaate võivad esitada kõik, nii pereliikmed ja tuttavad kui kohalikud omavalitsused, asutused ning organisatsioonid. Võru maakonna aasta isa kandidaadiks võib üles seada Võru maakonnas elava isa, kelle perekonnas kasvab või on üles kasvanud vähemalt kaks tublit last, kes väärtustab perekonda, on pühendunud oma ametile ning on heaks eeskujuks ka ühiskonnas.

Võru maakonna aasta isa aunimetuse andmise statuut ja taotluse vorm on leitav Võrumaa Arenduskeskuse kodulehel. Digitaalselt allkirjastatud taotlused on oodatud Võrumaa Arenduskeskuse e-posti aadressile arenduskeskus@vorumaa.ee. Paberkandjal taotlused palume saata märksõnaga „Võru maakonna aasta isa“ SA Võrumaa Arenduskeskuse postiaadressil Jüri 12, 65620 Võru.  Taotluste esitamise tähtaeg on 31. oktoober 2018.

Aasta isa tiitlit on Võru maakonnas välja antud alates 2005. aastast. Eelmisel aastal pälvis selle tunnustuse Võrus elav kolme lapse isa Tarmo Mõttus.

Tänavuse aasta isa kuulutab Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots välja isadepäeval, 11. novembril Võru Kandles toimuval isadepäeva kontserdil.

Lisainfo: Aigi Pall, kultuurispetsialist, tel 5912 9200, e-post aigi.pall@vorumaa.ee

Teaduspäev ootab Võru maakonna gümnasiste 24. septembril kuulama

Sihtasutusel Võrumaa Arenduskeskus on hea meel teada anda, et ka käesoleval õppeaastal toimuvad maakonnas gümnasistidele suunatud Teaduste Akadeemia loengud. Äsja alanud õppeaasta esimene loengupäev toimub esmaspäeval, 24. septembril algusega kell 11.00 Võru Gümnaasiumi aulas.

Sel korral tulevad õpilastele Teaduste Akadeemiast, teadustööst ja teadlase elust rääkima Akadeemia president Tarmo Soomere (tehnika- ja informaatikateadus, küberneetika) ning akadeemik Urmas Varblane (humanitaar- ja sotsiaalteadused, rahvusvaheline ettevõtlus). Akadeemik Tarmo Soomere annab ülevaate millised mõjud on kliimamuutustel Eesti tuulistele randadele ja akadeemik Urmas Varblane räägib majandusteadusest, populismist ja Brexitist.

Üritus on eelkõige suunatud 9.-12. klassi õpilastele, kuid kuulama on oodatud ka teised teemast huvitatud. Registreerumine on avatud aadressil https://tinyurl.com/TeadAkadvol2-2018  või telefonil 5348 4969. Registreerimise tähtaeg 20.09.2018 kell 15.00.

Üritus saab teoks tänu SA Võrumaa Arenduskeskuse, Eesti Teaduste Akadeemia ja Võru Gümnaasiumi koostööle ning Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusele.

Järgmised loengud toimuvad novembris ja mais.

Lisainfo: Tiia Allas, haridusspetsialist, tel 5348 4969, e-post tiia.alla@vorumaa.ee

Tänavuse Kangro preemia võitis Võru kultuurijuht Heiki Kelp

Kirjanik Bernard Kangro sünniaastapäeval, 18. septembril,  anti Võru kultuurimaja Kannel direktorile Heiki Kelbile üle arvult 29. Kangro kirjanduspreemia jutukogu “Elu ongi muinasjutt. 17 elumustrit Võrumaalt” eest.

Žürii koosseisus Janika Kronberg, Merle Sulg, Liina Valper, Ahto Raudoja, Tiia Allas, Inga Kuljus ja Elina Allas otsustasid üksmeelselt, et kõige paremini vastab Kangro preemia statuudile just Heiki Kelbi raamat, millesse on põimitud nii ilukirjanduslikke vesteid kui ka oma sugulaste päevikulaadsete sissekannete töötlusi või lausa tema ema 7. klassi koolikirjand punaarmee pealetungi kohta. Üllatuseks tuli tänavune laureaat ka žüriile, kuna Heiki Kelp on pigem tuntud kui pikaaegne Võru kultuurimaja juht – selles ametis on ta astumas 25 aastat – ja 41 aastat tagasi astutatud Võru legendaarse rokkbändi Hetero basskitarrist.

Kirjandusteadlase Janika Kronbergi sõnul on raamatu näol tegu kireva kaleidoskoobiga ja žanriline mitmekesisus ei lase tekkival tervikul laiali laguneda. Jutud “Valja” ja “Soome sepp” on tema hinnangul puhtakujulised, lausa Tuglase auhinda väärivad novellid. Žürii liikmele Liina Valperile meeldis raamatu puhul see, et Kelp on väga südamlikult kirjutanud oma koduküla inimestest ja kasvatusest ning tundis raamatus ära isegi kunagise koolidirektori Vambola Kongo. “See on täpselt see, mis iseloomustab Võru kirjandust,” kommenteeris Ahto Raudoja, ainus seto žüriiliikmete hulgas.
“Raamatust koorus välja võrokeste kuraas, haledus ja hullus,” lisas Tiia Allas.

Täiesti juhuslikult esitles Heiki Kelp just samal päeval Võru Kreutzwaldi muuseumis seda sama raamatut ja preemia üleandmine esitluse lõpus oligi mõeldud üllatusena. “Tegelikult oli üllatus väga suur, sest raamatu andsin ma välja oma südamehääle ajel,” sõnas Kelp. “Mul pole kunagi olnud ambitsiooni saada menukirjanikuks. Aga iga tunnustus on mesi sinu mokkadele.” Heiki Kelbi sõnul ei tegelenud ta kirjutamisega aastaid, kuna kunagi Võru keskkooli minnes jäeti tema kirjand hindamata. Põhjuseks toodi, et see polevat tema enda, vaid hoopis ema kirjutatud.

Kelbi raamat jutustab eelkõige (enne)sõja- ja nõukogudeaegsest Võrumaa elu-olust ja kohalike inimeste mentaliteedist, käitumismustritest ning nende kohandumisest ajaga Väimela-Sõmerpalu-Võru kolmnurgas.

“Paljud lood on muinasjutu tagamaaga ega lõppe sugugi mitte alati hästi,” valgustas Kelp. “Väga paljud lood on inspireeritud minu lapsepõlvest ja suguvõsa pärimusest. Lugudel kahtlemata on prototüübid olemas, aga paljud tegelased on kokku kirjutatud mitme ajastu inimestest, sest mustrid korduvad.”

“Elu ongi muinasjutt” ei ole Heiki Kelbi esimene raamat. Kaks aastat tagasi avaldas ta üsnagi mahuka raamatu “Hetero tsentrist väljas”, mis annab sissevaate eesti rokikultuurile 1980ndate algusest kuni taasiseseisvumiseni. Samuti on Kelp kirjutanud mitmeid näidendeid ja laulusõnu. Kirjutamisega plaanib ta jätkata veelgi. “Inspiratsioon tuleb peale ikkagi nii nagu välk taevast ja siis tuleb kirjutada,” sõnas vastne laureaat. “Palju rohkem aega kulub ümberkirjutamisele.”

Heiki Kelp on sündinud 1959. aastal Võrus ning elanud Sõmerpalus ja Võru linnas.
Kangro kirjanduspreemia väljaandmise võttis tänavu seoses maavalitsuste kaotamisega üle SA Võrumaa Arenduskeskus. Kangro preemiaga kaasneb ka rahaline kingitus, milleks alates sellest aastast on 500 eurot. Kangro preemiat antakse Võrumaal välja alates 1990. aastast eesmärgiga teadvustada ja väärtustada Võrumaaga seotud kirjanike loomingut. Esimese preemia laureaat oli Võrumaal Vana-Antsla vallas sündinud luuletaja, proosakirjanik ja kirjandusteadlane Bernard Kangro (18.09.1910-25.03.1994) ise.

Lisainfo: Aigi Pall, kultuurispetsialist, tel +372 5912 9200, e-post: aigi.pall@vorumaa.ee

Rohkem uudiseid