Võrumaa omavalitsused asutasid sihtasutuse koostööks ja arendustegevusteks haldusreformijärgses maakonnas

Võrumaa Omavalitsuste Liit
PRESSITEADE
17.08.2017

 

Võrumaa omavalitsused asutasid sihtasutuse koostööks ja arendustegevusteks haldusreformijärgses maakonnas

Täna, 17. augustil asutasid kõik kolmteist Võru maakonna omavalitsust ning hetkel veel Põlva maakonda kuuluv Orava vald koostöö- ja arendusorganisatsiooni sihtasutus Võrumaa Arenduskeskus.

dav

Võrumaa Arenduskeskuse loomist ajendas käimasolev riigi- ja haldusreform, millega suunatakse seni maavalitsuse poolt täidetavad maakonna arendus-, rahvatervise, turvalisuse ja kultuurivaldkonna ülesanded omavalitsustele ühiseks täitmiseks. Aasta lõpus ühineb loodava arenduskeskusega ka riigi poolt asutatud maakondlik arenduskeskus SA Võrumaa Arenguagentuur. Samuti lähevad loodavale keskusele üle paljud Võrumaa Omavalitsuste Liidu senised tegevused.

(veel …)

Eesti Noorte Kunstnike näitus “Mina ka!” Vana-Võromaa Kultuurikojas on avatud kuni 10. septembrini

Vana-Võromaa Kultuurikoda tegi ettepaneku maalikunstnik Piret Kullerkupule kureerida Eesti Kultuuriministeeriumi poolt väljakuulutatud teema-aastast inspireeritud näitust MINA KA.Et tegemist on nn. noorte aastaga, sai väljahõigatud vanusepiiranguks 28 aastat. Samuti anti noortele loojatele vabadus omal valikul esitada ennast kõige paremini iseloomustav teos/teosed.
Valik sai tehtud eriilmeline ja silmas peetud seda, et oleks eelkõige esindatud kõik Eesti kunstiharidusega tegelevad õppeasutused. Kuna kuraator on ise maalikunstnik, Tartu Ülikooli maaliosakonna taustaga, on näitusel ülekaalus maal.
Milline on sinu teos, ilma milleta Eesti kunstimaailm vaesem oleks? oli küsimus noorele kunstnikule.
Mida mõtleb noor looja aastal 2017?

(veel …)

Ilmus populaarse käsiraamatu kordustrükk puudega laste peredele

PRESSITEADE
09.08.2017

Ilmus populaarse käsiraamatu kordustrükk puudega laste peredele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) andis välja uuendatud kordustrüki 2017 aasta alguses ilmunud käsiraamatust „Teekond erilise lapse kõrval“ puudega ja erivajadustega laste ja noorte lähedastele. Käsiraamatu eesmärk on leevendada perede infosulgu, pakkudes lapse elukaare ulatuses sünnist täiseani ülevaadet toetustest ja teenustest. Lisaks praktiliselt väärtusele pakub käsiraamat emotsionaalset tuge, jagades erilist last kasvatavate perede siiraid kogemuslugusid.

(veel …)

Unikaalses Rogosi mõisas toimub unikaalne C-Jam`i öökontser

Pressiteade
10.08.2017

 

Laupäeval, 12. augustil on Rogosi mõisas külastusmängu Unustatud mõisad neljas külastuspäev. Selle suve üle-eestilisel külastusmängu viimasel päeval saab giidiga jalutada Rogosi mõisas ja mõisa pargis, tutvuda mõisa ajaloo ning  tänapäevaga, peatuda  muuseumitubades, jalutada looduse õpperajal, sõita paadiga mõisa järvel ning  kohvikus nautida kooki, kohvi, maitsta Rogosi mõisa käsitööveine. Erakordseks sündmuseks on kell 21.00 algav tšellokvartett C –Jam öökontsert.

Rogosi mõis osaleb külastusmängu Unustatud mõisad programmis neljateistkümnendat aastat. Läbi aastate on Unustatud mõisad päevade jooksul ainulaadset kastelltüüpi mõisakompleksi külastanud ligikaudu 9000 külalist, pakutud on mitmekülgset kultuuriprogrammi.  Käesoleva aasta suveprogrammi on rikastanud ohutuse päeva toimumine  MTÜ Ruusmäe Noorteklubi poolt korraldatuna ning Poola kultuuripäevad OÜ Lilywhite eestvedamisel.

(veel …)

Euroopa filmikohvik VIII – „Paljajalu Pariisis“

PRESSITEADE
08.08.2017
Võru Maavalitsus

 

Euroopa filmikohvik VIII – „Paljajalu Pariisis“

PaljajaluPariisisVõru Linnapäevade raames linastub 17. augustil algusega 19.00 kinos Kannel Euroopa filmikohvikute sarja kaheksas film. Ekraanile tuleb 2016. aastal Belgia ja Prantsusmaa koostöös valminud komöödia „Paljajalu Pariisis“. See on reibas lugu vabadusest, oma keha kuulamisest ja raamidest välja astumisest.

Fiona, Kanada väikelinna raamatukoguhoidja, saab oma 88-aastaselt Pariisis elavalt tädi Marthalt murekirja. Fiona hüppab esimese lennuki peale, aga avastab kohale jõudes, et Martha on kadunud. Hädade ja õnnetuste rahes kohtab ta Domi, meelitajast egotsentrilist kodutut, kes ei jäta teda rahule. Lõbus ja hoogne film kolmest omapärasest Pariisis ekslevast inimesest. (veel …)

Kõiv: harjutusväli ja looduskaitseala mahuvad mõlemad Nursipallu

PRESSITEADE
Võru Maavalitsus
02.08.2017

Maavanem Andres Kõiv ütles kohtumisel kaitseminister Jüri Luigega, et Nursipalu alale mahuvad nii harjutusväli kui Keretü looduskaitseala.

“Mul on hea meel, et ka riigikogu keskkonnakomisjon ja riigikaitsekomisjon on selles küsimuses liikunud konsensuse suunas ning saadakse aru, et Nursipallu mahuvad kõrvuti nii harjutusväli kui looduskaitseala,” ütles Kõiv.

Kõivu hinnangul on eksitav väita, et üks välistab teise.

(veel …)

Teadusagentuur ootab kandidaate teaduse populariseerimise auhinnakonkursile

Eesti Teadusagentuur ootab kandidaate tänavustele teaduse populariseerimise auhindadele. Tunnustusettepanekuid saab esitada alates tänasest, 1. augustist 2017 Eesti Teadusagentuuri veebilehel www.etag.ee/konkursid . Kandidaate esitamise viimane kuupäev on 15. september 2017.

Teaduse populariseerimise auhinna eesmärk on ergutada tegevusi, mis tutvustavad teadustööd avalikkusele. Samuti avaldab see tunnustust selles vallas silmapaistva töö tegijatele.

Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot. Auhindu antakse välja kuues kategoorias: (veel …)

Teadaanne

Filmi Tõde ja õigus tarvis otsitakse pruunide juustega naist vanuses 22-35, pikkus 165-168, suurus S või XS.
Filmimine 3. august. Huvilistel palun foto, mõõtude ja kontakt-numbriga saata toomvappiret@gmail.com NAINE