Uuest aastast saab raske ja sügava intellektihäirega täisealistele taotleda päeva- ja nädalahoidu

Sotsiaalministeerium
Pressiteade
20. detsember 2017

Uuest aastast saab raske ja sügava intellektihäirega täisealistele taotleda päeva- ja nädalahoidu

2018. aastast on raske või sügava intellektihäirega täiskasvanutel võimalus saada igapäevaelu toetamise teenust ühes kuus kuni 21 ööpäeva. Teenus aitab vähendada lähedaste hoolduskoormust ning annab intellektihäirega täisealisele võimaluse elada oma kodus.

(veel …)

Võrus peetakse laupäeval 300 tantsijaga talvetantsupäeva

Sel laupäeval kogunevad Võrru enam kui 300 tantsijat, et koos pidada talvetantsupäeva Selline ühistantsimine on seni traditsiooniks olnud suvistel Võru pärimustantsufestivalidel.

Võru –, Põlva- Tartu- ja Harjumaa rahvatantsijatel on plaan maha pidada pea tunnine ühine tantsupidu, kavas on 17 pärimus- ja seltskonnatantsu. „Tantse oleme valinud valsist polkani,“ selgitas  ühistantsimise üks korraldajaid, tantsuõpetaja Maire Udras. „Nii saab ühistantsimisega sümboolselt alguse ka 2018. aasta juuli alguses toimuv XXIV Võru pärimustantsu festival, mis kannab nime „Teppo timm ja polka samm.““

Lisaks tantsurühmadele on ühistantsimisele oodatud ka kõik teised ümbruskonna tantsuhimulised inimesed. Selleks, et vajaminevad sammud selgeks saaks, korraldas tantsupäeva toimkond novembris ja detsembris kaks õpituba.

(veel …)

Setomaa Vallavalitsus kuulutab välja konkursi Seto Talumuuseumi direktori töökohale

Tööülesanded: muuseumile pandud ülesannete ja muuseumi tegevust korraldavate õigusaktide täpne ja otstarbekas täitmine.

Nõudmised kandidaadile: arvuti kasutamise oskus, pingetaluvus, organiseerimisvõime, vastutustunne, hea suhtlemis- ja eneseväljendusoskus, algatusvõime, loovus ja korrektsus.

Kasuks tuleb: eelnev töökogemus organisatsiooni juhina, juhilubade olemasolu, projektide kirjutamise kogemus.

Tööle asumise aeg: jaanuar 2018 (veel …)

Uuest aastast muutub toimetulekutoetus paindlikumaks ja kehtestatakse matusetoetus

Sotsiaalministeerium
PRESSITEADE
6.12.2017

 

Uuest aastast muutub toimetulekutoetus paindlikumaks ja kehtestatakse matusetoetus

Riigikogus võeti täna vastu sotsiaalhoolekande seaduse muudatused, millega tehakse toimetulekutoetuse süsteem senisest paindlikumaks ning soodustatakse toetuste saajate naasmist tööturule. Toimetulekupiir on tuleval aastal 140 eurot. Ühtlasi toetab riik matuste korraldamist kõigi lahkunute puhul 250 euro ulatuses ning eraldab vastavad vahendid kohalikele omavalitsustele.

(veel …)

Traditsiooniline Võrumaa meistrite käsitöö jõulueelne näitus-müük Riigikogus on taaskord avatud

PRESSITEADE
05.12.2017
Võrumaa Omavalitsuste Liit


Traditsiooniline Võrumaa meistrite käsitöö jõulueelne näitus-müük Riigikogus on taaskord avatud

Eile, 4. detsembril avati Riigikogus 17. korda Võrumaa meistrite käsitöö näitus-müük, mille keskne teema on pühendatud uutes piirides Võrumaale. Näituse üks osa hõlmab endas õunapuuaeda, mille oksi ehivad viljad Võrumaa laste sõnumitega “Kui ma oleksin riigikogu liige, siis…”

(veel …)

Euroopa filmikohvik XII – „Ruut“

PRESSITEADE
29.11.2017
Võru Maavalitsus

 

Euroopa filmikohvik XII – „Ruut“

6. detsembril algusega 19.00 linastub kinos Kannel Euroopa filmikohvikute 2017. aasta hooaja viimane film. Ekraanile tuleb Ruben Östlundi film „Ruut“ (Rootsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Taani 2017). Ehkki „Ruutu“ on nimetatud komöödiaks, teeb see nalja vaid neile, keda siin kujutatud räigelt piinlikud olukorrad sugugi ei puuduta või kes puudutuse sisimas maha salgavad. Ülejäänud nutavad ja kiidavad.

Kunstimuuseumi kuraator Christian teeb eelreklaami inimlikku usaldust ja ligimesearmastust propageerivale näitusele, kuid langeb ise sulide ohvriks ning jääb ilma rahakotist, telefonist ja mansetinööpidest. Kolleegi soovitatud kaval nüke toob Christianile küll maise varanduse tagasi, aga selgi on ebameeldiv kõrvalmõju ning ka muretu üheöösuhtena kavandatud afäär annab ootamatult valusa tagasilöögi. Mitte lõpp hea, kõik hea, vaid algus mokas, kõik kihvas. (veel …)

Tööalase rehabilitatsiooni teenus- kellele ja miks?

2016. aastal käivitunud töövõimereformi eesmärgiks on muuta suhtumist vähenenud töövõimega inimestesse ning aidata neil toime tulla avatud tööturul. Eesti Töötukassa on loonud mitmeid uusi teenuseid, et pakkuda senisest rohkem tuge pikaajalise haiguse või puudega inimestele nii tööle saamiseks kui tööl püsimiseks.

mõeldud inimestele, kellel on puude või haiguse tõttu mitmeid takistusi ja kes vajavad seetõttu tööle asumiseks või töötamise jätkamiseks erinevate spetsialistide ehk rehabilitatsioonimeeskonna abiÜheks selliseks teenuseks on tööalane rehabilitatsioon. Teenus on mõeldud püsiva puude, püsiva töövõimetuse või osalise töövõimega inimestele. Oluline on, et ollakse tööealine ja vahet ei ole, kas alles õpitakse, töötatakse või ollakse registreeritud töötu ning alles otsitakse tööd.

(veel …)