Raske ja sügava intellektihäirega täisealistele luuakse päeva- ja nädalahoid

Sotsiaalministeerium
Pressiteade
13. november 2018

Raske ja sügava intellektihäirega täisealistele luuakse päeva- ja nädalahoid

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele määruse, millega luuakse suures mahus hooldust, järelevalvet ja kõrvalabi vajavatele raske või sügava intellektihäirega täiskasvanutele võimalus saada  igapäevaelu toetamise teenust ühes kuus kuni 21 ööpäeva. Uus teenus aitab vähendada lähedaste hoolduskoormust ning annab intellektihäirega täisealisele võimaluse elada oma kodus.

„Raske ja sügava intellektihäirega inimeste jaoks on seni olnud peamiselt kaks võimalust – elada ööpäevaringses hoolekandeasutuses või kodus, kus abistamise koormus on täielikult pereliikmete õlgadel,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Nüüd loome juurde paindliku võimaluse, kus inimene saab vajaliku hoolduse kodu lähedal, kuid elab siiski kodus.“

(veel …)

Suurele Munamäele kavandatakse uuendusi

PRESSITEADE
14.11.2017

Suurele Munamäele kavandatakse uuendusi

Haanja Vallavalitsus koostöös sisekujundajate ja arhitektidega OÜ Pult ja 3D Stuudio kavandavad Suurele Munamäele ja vaatetornile uut sise- ja välisekspositsiooni.

Siseekspositsioon koosneb hoone korrustele paigutatud tahvlitest, mis mainivad ära kõrgeimad tipud meie ümber ning kajastavad reljeefkaardil kõrgeimaid tippe. Samuti tuuakse nendel tahvlitel ära mõtteterad, mis on seotud mägede, tippu tõusu ja saavutamisega.

(veel …)

Võru linnas toimub jõululaat ja talvetantsupäev

MTÜ Võru Folkloorifestival koostöös Võru linnavalitsusega korraldab 16. detsembril, 2017. a. Võru linnas Jõululaada ja esimese Võru talvetantsupäeva.

„Rääkides talvetantsupäeva programmist, siis tõotab see tulla põnev ning eriilmeline,” selgitab talvetantsupeo peakorraldaja Tiia Must. Üritus algab 16. detsembri varahommikul jõululaada avamisega Katariina alleel ja jätkub tantsurühmade esinemistega Katariina kiriku esisel platsil.

Katariina alleel toimub jõululaat esmakordselt ning seda korraldab  Võru linnavalitsus. Jõululaada peakorraldaja Kaire Kalgi sõnul oodatakse laadale kauplema kõiki, kes pakuvad omavalmistatud, käsitsi tehtud, algupärast või rahvuslikku kaupa, kaasa arvatud toidukaupa. Kauplemine jõululaadal on tasuta. Registreerida saab http://bit.ly/2 g8V8us

(veel …)

Võrumaa aasta isa on Tarmo Mõttus

Pressiteade
13.11.2017
Võru Maavalitsus

Võrumaa aasta isa on Tarmo Mõttus

Eile Võru Kandles toimunud isadepäeva kontsert-aktusel andis Eveli Kuklane, maasekretär maavanema ülesannetes, üle Võrumaa aasta isa tiitli kolme lapse isale Tarmo Mõttusele. (veel …)

Sissetulekud hakkavad mõjutama maksuvaba tulu suurust

2018 aastal muutuvad oluliselt maksuvaba tulu arvestamise põhimõtted. Seni kehtis kõigile füüsilistele isikutele aastas üks kindel maksuvaba tulu määr (2017.a oli see 2160 eurot, ehk 180 eurot kuus), lisaks täiendav maksuvaba tulu pensionidele ja tööõnnetushüvitistele. 2018.aastast hakkab üldine  maksuvaba tulu määr olema 6000 eurot aastas ehk 500 eurot kuus, täiendavat  maksuvaba tulu pensionitele ja tööõnnetushüvitistele enam ei ole.  (veel …)

Alanud on kandideerimine Eesti Folkloorinõukogu pärimuskultuuri auhinnale Teotugi

Tänasest kuni 31. detsembrini saab kandideerida Eesti Folkloorinõukogu pärimuskultuuri auhinnale Teotugi. Eesti Folkloorinõukogu auhinnaga tunnustatakse neid pärimuskultuuri kandjaid, kelle tegevus aitab mõtestada ja väärtustada pärimust kui elu loomulikku osa ning kes eeskujuna innustavad teisi enda ümber pärimusega tegelema.

Eesti Folkloorinõukogu auhind on tugi pärimuskultuurialasteks tegudeks ja väärtustab juba tehtud tööd.

Vabas vormis kirjalikud esildised peavad sisaldama ülevaadet kandidaadi senisest tegevusest ja põhjendust auhinna omistamiseks. (veel …)

Ajujaht pikendab äriideede esitamise tähtaega kuni 5. novembrini

Ajujaht pikendab äriideede esitamise tähtaega kuni 5. novembrini, et anda ka senistele kahtlejatele võimalus oma ideega välja tulla. Tänaseks on esitatud üle kahesaja idee, kuid ligi sada avaldust on lõpuni täitmata. 

EASi ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul näitab eelmiste aastate kogemus, et paljud alustavad idee esitamist viimasel hetkel ning ka mitmed edukad ideed esitati just vahetult enne tähtaega. „Näiteks kolm aastat tagasi Ajujahi võitnud Jiffi esitas avalduse viimasel hetkel. Eelmisel aastal esitas idee pärast tähtaja pikendamist lätlaste meeskond HackMotion, kes jõudis kümne parema hulka,” sõnas Rebane.

(veel …)