PRESSITEADE
Võru Maavalitsus
26.06.2017

Täna sõitsid Tallinnasse esimesed noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ Võrumaa meeskonna liikmed, kelle ülesanne on selle nädala jooksul korraldada enam kui tuhande Võrumaa noore majutamine, toitlustamine, transport ja peol osalemine. Võrumaa noortega tegeleb enam kui 20-liikmeline meeskond, lisaks on igal kollektiivil oma juhendaja ning vähemalt üks saatja.

„Võrumaa noorte lauljate ja tantsijate Tallinnas viibimine on suur logistikaprojekt,“ rääkis peo Võrumaa kuraator Aigi Pall. „Meie peame kogu nädala jooksul tagama laste ja noorte heaolu: et oleks turvaline, et kõhud oleksid täis, et bussid sõidaksid õigel ajal õigesse kohta, et liiguks info kõigi kavamuudatuste kohta, et oleks keegi, kes annab esmaabi jne-jne,“ selgitas Pall.

Peole sõidutab Võrumaa lapsi kokku 27 bussi. Tantsijad ja võimlejad sõidavad peole juba teisipäeval, lauljad reedel ning laupäeval. Mitmed valdade bussid ja bussijuhid jäävad kogu peo ajaks Tallinnasse kohapeale, et teenindada mudilasi. Transpordi korralduse eest seisab hea Inge Vill, kes on kokku pannud logistikakava.

Võrumaa noored ööbivad Tallinnas neljas erinevas hoones – kolmes Tallinna Reaalkooli majas ning Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis. Ööbimiskohtades aitavad laste turvalisust tagada Kaitseliidu Antsla malevkonna mehed, keda juhib Tiit Tõnts. Lisaks on igas majas komandandid, kes jälgivad päeva jooksul hoonetes üldist korda – et kusagil ei jääks triikraud sisse, et aknad oleksid vajadusel kas avatud või suletud, kui majja jääb haigeid lapsi, oleksid neilegi seltsiks.

Võrumaa meditsiinimeeskonda kuulub arst Agi Märdin ning õed Reet Tiks ja Veevi Hõrak, kes on abiks erinevates majades, kaasas kõik esmaabiks vajalik.

Toitlustuse korraldamise eest on vastutav Siiri Konksi. Koolidega on kokku lepitud menüüd, planeeritud söögiajad arvestades sedagi, millal kollektiivid peavad proovidesse või esinema jõudma ning millal sealt tagasi jõuavad. Hommiku- ja õhtusöögi saavad lapsed ööbimiskohas, lõunasöögi tavaliselt harjutusväljakul.

Noorte tantsu- ja laulupeo rongkäik leiab aset pühapäeval. Tavapäraselt on rongkäigus igal maakonnal oma temaatiline kujundus. Võrumaa osalejate ülesrivistumist juhib Margus Külm ning kunstilise poole pealt aitab teda Võrumaa rongkäigu kujunduse autor Anu Tamm.

Lisaks on Tallinnas Võrumaa meeskonna staabi pealik Malle Vetemäe, kes vastutab infoliikumise ja muu administratiivse korralduse eest ja Võrumaa kuraator Aigi Pall.

Loomulikult on igal kollektiivil kaasas oma juht ning vähemalt üks saatja. Võrumaa kollektiive läheb pittu 49. Kollektiividesse kuulub enam kui 700 laululast ning üle 300 tantsija.

Rohkem infot peo korralduse kohta leiab laulu- ja tantsupeo koduleheküljelt http://2017.laulupidu.ee/.

Lisainfo:
Aigi Pall
Noorte laulu- ja tantsupeo Võrumaa kuratoor
Tel 5912 9200

Malle Vetemäe
Võrumaa staabi pealik
Tel 5345 0169